Herbestemming DE GEBOUWEN - sinds 1999 gemeentelijk monument - kwamen in 2003 leeg te staan en vervielen snel, tot de nieuwe eigenaar (WIEAP Beheer, Apeldoorn) in samenwerking met de Werkeenheid Centrum voor Wonen Zorg en Welzijn Gelderland, Leger des Eleils (CWZWG) besloot hier (ex)-verslaafden op weg te helpen terug de samenleving in. Het terrein kreeg een nieuwe functie, waardoor in restau ratie geïnvesteerd kon worden. In 2006 begon de restauratie van het hoofdge bouw, als eerste fase van een vierstappenplan om het gebied een exploitabele herbestem ming te geven, vertelt projeetarehitect Arie van Harten. In het hoofdgebouw zijn nu behandel- eenheden en appartementen voor de (ex)-ver- slaafden ondergebracht. De restauratie was een enorme operatie: het leien dak en de koperen goten moesten worden vernieuwd, lekkages hadden wanden en vloeren fors aangetast, zandstenen vensters waren door vocht en vorst zwaar beschadigd, alle glas-in-lood ramen waren ten prooi gevallen aan vandalen, het uurwerk functioneerde niet meer en de crypte in de kapel was een smerige opslagplaats. Vorig jaar werd als tweede stap de sterk ver vallen kapel gerestaureerd en weer opgeleverd. Deze krijgt een bestemming als kerkruimte, en plek voor bijeenkomsten, congressen en cultu rele doelen en huwelijken. Bij de kapel werd, om de ontvangsten van catering te kunnen voor zien, een keukenruimte en onder meer toiletten geplaatst. Begin dit jaar is het echtpaar Caesar 24 Heemschut augustus 2009 Linksboven luchtfoto van Caesarea uit de jaren twintig. Foto's archief VHGP Architecten, Deventer. Rechtsboven exterieur van het hoofdgebouw van Caesarea met, linksvoor, de kapel. Linksonder interieur van de vernieuwde kapel, die een brede gebruiksfunctie heeft gekregen. Rechts exterieur van het hoofd gebouw van Caesarea. Nieuwe functies voor terreinen Caesarea

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 26