Begin- en eindpunt van het Hertoglimburgpad is gemarkeerd met drie meter hoge hardstenen zuilen. Bovenop de zuilen is de in messing geslagen kroon van de hertogen geplaatst. De kunstwerken zijn ontworpen door Winand Groten, Sten Linsen en Bert Kreijen. Deze zuil staat voor de abdijkerk van Rolduc. in Nederland en Herzogenrath in Duitsland te doen herleven niet te hoog gegrepen is. In euregionaal verband gebeurt op bestuursniveau natuurlijk wel een en ander, maar vooralsnog is het territorium van het oude hertogdom versnipperd geraakt binnen de grenzen van drie nationale staten die in de loop van de tijd hun eigen weg zijn gegaan. Het is boeiend om te volgen of en hoe de gewone man zich in de toekomst laat winnen voor die mooie gedachte van de initiatiefnemers van dit prachtige Hertoglimburgpad, te weten het Sint Cathari- nagilde uit Kerkrade. Ondanks het feit, dat het hedendaagse Limburg misschien niet écht het Limburg van de geschiedenis is, leeft de titel 'Hertog van Limburg' tot de dag van vandaag voort in de titulatuur van ons vorstenhuis. Verder zijn er stamboomonderzoeken geweest waaruit zou blijken dat ons koningshuis langs de hertogen van Limburg afstamt van Karei de Grote. De internetsites over dit onderwerp zijn echter zo omvangrijk en divers dat ondergetekende voor deze vermeende waarheid niet kan instaan. Ad Bokhorst is PR-Adviseur van de Provinciale Commissie Limburg van de Bond Heemschut Literatuur bronnen: Wikipedia en persmap Hertoglimburgpad augustus 2009 Heemschut 13

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 15