Gemeentelijke investeringen blijken via een omweg te worden terugverdiend Op de tekening ligt het te ontwikkelen gebied centraal, met schuin rechts (lichtblauw) het weer te ontgraven Nonnenwater. Luchtfoto uit de jaren zestig van de vorige eeuw. Op het terrein met de twee gashouders komt een nieuwe gebiedsontwikkeling. De dwarsstraat op tweederde van de foto, met het hoge gebouw voor de onderste gashouder, is het gedempte Nonnenwater. Foto en tekening archief Sjaak de Keijzer benutten van win/win situaties. De gemeen telijke investeringen blijken via een omweg te worden terugverdiend. Verschillende typen van gebiedsontwikkeling, waaronder die in histori sche binnensteden en de rol van de overheid, marktpartijen en anderen zullen dan worden behandeld. Onze historische binnensteden vormen een gewild woonmilieu en fungeren als aanjager van de stedelijke economie en cultuur. Onze binnensteden blijken de kroonjuwelen te zijn van onze nationale economie. De stadsgrachten hebben daarin een grote toegevoegde waarde. Het Nonnenwater zal tijdens de Watereonfe- rentie als case worden aangevoerd. De baten moeten de basis vormen voor een integrale gebiedsontwikkeling door het in een bredere context te plaatsen. Deze strategie kan als voorbeeld dienen voor andere steden. Draagvlak Politieke besluitvorming over het behoud van ons cultuurhistorisch erfgoed vindt alleen plaats als er voldoende maatschappelijk draagvlak is. Bij een lezing en discussie tijdens de Goudse Havenstaddagen in 2008 door het Gouds Watergilde voor de Bond Heemschut over de cultuurhistorische betekenis van het water in Nederland werd door de aanwezige Heemsehutleden onderschreven dat 'veen en water' vanaf de ontginningen in de 11de eeuw grote invloed hebben gehad op onze steden, ons landschap en in samenhang daarmee op ons publieke bestuur. De waterstaatkundige monumenten behoren tot het authentieke cultuurhistorisch erfgoed van Nederland. De conclusie was dat er meer aandacht en mid delen moeten komen voor de bescherming van waterstaatkundige monumenten. De Belvedè redoelstelling 'behoud door ontwikkeling' is daarbij leidend. S. de Keijzer is een van de initiatiefnemers van het Platform Binnenstad U kunt zich voor deze Waterconferentie melden via Watergilde@diegoude.nl augustus 2009 Heemschut 9 Axonomi

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 11