Waterconferentie in oktober legt accent op gebiedsontwikkeling Sjaak de Keijzer - In het februarinummer van Heemschut werden plannen ontvouwd om het Nonnenwater in het beschermde stadsgezicht van Gouda te ontdempen. Door het Platform Binnenstad en haar Randen is in de tus senliggende tijd meer draagvlak gecreëerd. Het nog niet gedempte Nonnen- water in Gouda. De stad kan hier weer kwaliteit terugkrijgen. Foto archief Sjaak de Keijzer NA HET VERSCHIJNEN van het eerste artikel zijn door het Platform verschil lende acties ondernomen. In december en januari zijn alle raadsfracties bezocht met een presentatie. De uitkomsten zijn zeer positief. Op 10 maart besloten B Et W dat de gemeente de ambitie heeft om het opengraven van het Nonnenwater in de toekomst mogelijk te maken. De gracht wordt door het projectbureau Cultureel en Haven kwartier meegenomen als project. Er vinden geen ontwikkelingen en werkzaamheden meer plaats die de komst van de gracht belemmeren. Daarmee is formeel voor het Platform het pad geëffend voor het partnerschap bij de uitwer king. Een mijlpaal in een lang traject. Waterconferentie De vijfde conferentie van het Gouds Watergilde, najaar 2008, trok 230 belangstellenden naar de Sint Janskerk. Door Alkmaar en Amsterdam werd verslag gedaan over hun inspanningen grachten te herstellen. Cruciaal daarbij is een positieve gemeenteraad en maatschappelijk draagvlak. Daarnaast spelen verbetering van leefbaarheid en parkeren mee, de samenhang met andere (bouw)projeeten, beeldvorming en timing. Tijdens de zesde Watereonferentie, op 22 oktober, zal daarom het accent komen te liggen op 'gebiedsontwikkeling' die niet alleen projectgericht is maar ook op ontwik kelingen op de middellange termijn en het 8 Heemschut augustus 2009 Nonnenwater laat op zich wachten

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 10