8 Minder verwaarlozing 10 Watertorens hergebruikt 12 Scheepswerf in het weiland 14 Paleis gerestaureerd 29 Rondweg Assen 30 Jrk briest Rubrieken 4 Heemschut Actief 31 Verenigingsnieuws 32 Erfgoednieuws 35 Erfgoedexcursie 36 Provinciale excursies 39 Snuffelen 40 Ledenaanbieding en colofon De Commissie Amsterdam van Heemschut schouwt op gezette tijden de staat van de monumenten in de oude binnenstad van Amsterdam. Echte verwaarlozing is er nauwelijks meer, punten van zorg zijn er nog wel volop. Vooral om de grach tengordel tijdig op orde te krijgen voor een plaats op de WerelderfgoedIijst van Unesco. Een beeldbepalend kantoor kan prima onderdak krijgen in een herbestemde watertoren. Steeds meer van die monu menten uit het drinkwaterverleden krijgen een nieuwe invulling. De omgeving en de gemeente zijn vaak enthousiast. Bekende, maar inmiddels verdwenen scheepswerven vond je vroeger veel in Groningen. Langs het Winschoterdiep is de reparatiewerf Leeuwerke in Wester broek een volgende fase van het eeuwen lange bestaan ingegaan. Een portret. Het Paleis op de Dam is gerestaureerd. Vanaf pagina 14 een dossier. En Heem schut gaat er in augustus op excursie (zie pagina 35). Belvederegebied, Nationaal Landschap en Nationaal Park, Natura 2000 en onderdeel van de Ecologische Hoofdstructuur, pal bij Assen. Desondanks zint Assen op de aanleg van een rondweg door dit gebied. Het voormalige eiland Urk dreigt te verpieteren in de schaduw van tientallen megawindmolens voor de dijk. De Urkers zijn woedend en laten het er niet bij zitten. juni 2009 Heemschut 3

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 5