Provinciale Excursies Gewijzigde datum, zaterdag 20 juni Zaterdag 29 augustus 36 Heemschut juni 2009 De Zuidhavenpoort, Zierikzee. Niet 27, maar 20 juni vindt de excursie van de Provinciale Commissie Gelder land naar de Neder-Betuwe plaats. Dit heeft alles te maken met het kasteel Waardenburg, dat alleen in het weekend van 20/21 juni open is voor publiek en daarna aan particuliere huurders overgaat en dus niet meer openbaar toegankelijk is. Reageer dus direct. Het van oorsprong middeleeuwse kasteel, gelegen op de noorde lijke Waaloever, werd in de Tweede Wereldoorlog zwaar beschadigd, raakte verder in verval tot er eind vorige eeuw serieuze restauratieplannen werden ontwikkeld en uitgevoerd. Het fraaie resultaat willen we onze trouwe exeursiegangers niet onthouden. Het programma wil een kennismaking zijn met het meest westelijke, tussen de Lek en de Waal gelegen stuk rivieren gebied dat in alle windrichtingen door verkeersaders wordt doorsneden en een beetje vergeten lijkt te zijn. Weg van de hoofdweg echter ligt een fraai landschap, waarin het riviertje de Linge meandert door polders met fruitbomen en langs karakteristieke dorpjes. Op de grens met Zuid-Holland ligt de Nieuwe Hollandse Waterlinie met zijn forten, waarvan fort Asperen in het programma is opgenomen. De excursie wordt afgesloten met een bezoek aan het oude grafelijke stadje Buren, dat rijk voorzien is van monumenten. Buren herstelt de relatie tussen het stadje en het voormalige kasteelterrein, waarvan de oude fundamenten in de grond aanwezig zijn. Over de herinrichting van dit terrein heeft Heemschut ideeën ontwikkeld; tijdens de rondgang zult u hiervan op de hoogte worden gebracht. Programma 9.50 uur: Vertrek per touringcar vanaf station NS Geldermalsen. Busrit langs de Linge naar fort Asperen voor koffie pauze. Aansluitend bezoek aan het fort en/of de omgeving. Busrit langs stukje van de Diefdijk en via Mariënweerd naar Waardenburg. 12.30 - 14.00 uur: Kasteel Waarden burg. Bezoek kasteel en lunchgelegen- heid (lunchpakket). 14.00 uur: Busrit naar Buren. Bezoek aan het voormalige kasteelterrein en het stadje. Afsluitend gezamenlijke Tea. Ca. 17.00 uur: Vertrek naar station NS Geldermalsen. Zo spoedig mogelijk (vervroegde datum!) schriftelijk of per e-mail aanmelden. De kosten voor de excursie bedragen voor leden 32,50; niet leden 37,50. Schriftelijk aanmelden bij M.E. Koning, Oude Haven 15, 6511 XE Nijmegen. E-mail: me.koning@hccnet.nl O.v.v. Heemschut ledennr, naam, aantal, adres, telefoonnr, e-mailadres (indien u dit heeft). Leden hebben voorrang, ook als schriftelijke aanmelding later is dan e-mailaanmelding. Betaling van het excursiebedrag op INGrekening: 29 93 05, Bond Heem schut PC Gelderland, Doesburg. Informatie: tel.: (024) 3231097 of (024) 3230419. Op zaterdag 29 augustus houdt de Provinciale Commissie Zeeland een excursie naar Sehouwen-Duiveland. Wij beginnen met het uitgebreide watersnoodmuseum in Ouwerkerk en gaan vervolgens naar het zeer aantrek kelijke ringdorp Dreischor, dat met museumboerderij, kerk en historische huizen aan de Ring zijn karakteristiek goed heeft bewaard. Daar is niet lang geleden wederopbouwmonument de Pasveersloot, de eerste waterzuive ringsinstallatie, gerestaureerd. De tocht gaat verder naar een bui tengoed in Schuddebeurs en eindigt in Zierikzee, de tweede monumen- tenstad van Zeeland. Daar krijgen wij een stadswandeling met bezoek aan de museumhaven (varend erfgoed), patriciërshuizen, stadhuis en enkele projecten van Heemschut zoals de onlangs geredde Calieotweverij, het theater Mondragon en wellicht ook het voormalig weeshuis, waar een potten bakker actief is. Op de terugweg rijden we langs Kortgene, waar Heemschut strijdt voor behoud van het oudste huis van Noord-Beveland, 'de Graaf van Buren'. 10.30 uur: Vertrek van station Goes met bussen naar Ouwerkerk. Ontvangst met koffie en bolus, rondleiding in het Nationale Watersnoodmuseum door directeur Ria Geluk. 12.00 uur: Naar Dreischor. Na bezich tiging van de monumentale kerk en omgeving, lunch in het boerderijmu seum. 14.00 uur: Bezoek aan Schuddebeurs en mogelijk Noordgouwe met Meestoot Willem III. 14.30 uur: Stadswandeling Zierikzee. 16.30 uur: Terugreis naar Goes. Leden Heemschut en maximaal twee introducés 40 p.p. Niet-leden 45. Aanmelden tot en met 1 augustus bij Erfgoedhuis SCEZ, Postbus 49, 4330 AA in Middelburg, telefonisch bij mevrouw J.A. Pleijte, 0118-670607 of per e-mail ja.pleijte@scez.nl, onder vermelding van naam, aantal, adres, telefoon en e-mailadres. Betaling vindt plaats in de bus. Opgave verplicht tot deelname en betaling, tenzij voor 1 augustus wordt geannuleerd. ttfrrrrrrrrrrrï

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 38