Piet Arp- Gelukkig zijn de eigenaren van monumenten niet tevreden met alleen maar de verpakking. De buitenkant van een vastgoedmonument is vaak prachtig en moet weliswaar goed worden onderhouden, de binnenkant ervan kan minstens zo belangrijk en bijzonder zijn. En kan dus extra aandacht vergen. In dit nummer van Heemschut belicht de redactie een aantal aspecten van monumentale interieurs: gekoesterd, hersteld, en soms overcompleet in de aanbieding. de tijd en het wisselende modebeeld veran deren. Het wordt allemaal rijker, en weelderiger, om pas in de afgelopen eeuw terug te keren tot een veel strakkere zakelijkheid. Afleesbaar Het mooie is, dat de eigenaren van deze bijzondere stedelijke monumenten blijkbaar de aanvechting hebben kunnen onderdrukken om eens stevig te moderniseren. Of anders wisten ze een nieuw, aangepast evenwicht te bereiken. Zo is het vergane modebeeld van eeuwen geleden hier en daar nog - goed - zichtbaar en afleesbaar. Geheel in stijl is dit boek over de Haagse monumentale interieurs gepresenteerd in zo'n bijzondere omgeving. De Zweedse ambassadeur kreeg het eerste exemplaar in zijn ambassade aan de Lange Voorhout 28. In de kamer van de secretaris-generaal van het ministerie van Landbouw, Bezuidenhout- seweg, is in de jaren vijftig een schildering aangebracht door M.C. Escher: vogels trans formeren in vissen. Foto: Dick Valentijn Beelden van het Haagse Interieur Rijk van Binnen, Beelden van het Haagse interieur, samenstelling Botine Koopmans en Diek Valentijn, Uitgave VOM-reeks Dienst stedelijke ontwikkeling Den Haag in samenwerking met uitgeverij Stokerkade, Amsterdam, 2008. 240 pagina's, gebonden ISBN 978-90-79156-06-1, prijs 19,50. december 2008 Heemschut 7

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 9