Geocachen bij Fort Vechten smeed- en constructiebedrijf 0316 - 52 40 50 www.vanwelyleidekkers.nl Telefoon: 0183 - 358777 Fax: 0183 - 358787 Leidekkerswerk: Maasdekking, Schubbedekking, oud Duits op zowel daken als torens. Loodgieterswerk: Koper, lood en zinkwerk voor daken, goten en hemel waterafvoeren. Diversen: Verwijderen, restaureren, herplaatsen van bekroningen, zoals kruizen, pinakels, haan en pijnappel, incl. verguldwerk. Leveren en aanbrengen van gecertificeerde veiligheidshaken. SINDS 1921 Loodgieters, Leidekkers- en Koperwerken Kerkakkers 46 6923 BZ Groessen Fax 0316 - 52 69 50 info@vanwelyleidekkers.nl Wachttoren Fort Vechten Foto: Limes Nederland Twee belangrijke verdedigingslinies kruisen elkaar bij Fort Vechten in Utrecht: de Limes (de oude Romeinse Rijksgrens) en de Nieuwe Hol landse Waterlinie. Beide gebruikten vroeger water als verdediging. Bij de Romeinen was dat de Rijn en de Nieuwe Hollandse Waterlinie had inundatievelden als verdedigingsmiddel. Het is nu voor het eerst mogelijk te geocachen in dit bijzondere gebied. Geoeaehing is een nog nieuwe buitensport, waarbij met behulp van een gps-satellietontvanger heel nauwkeurig de positie van een verborgen schat kan worden opgespoord. In Nederland zijn inmiddels, in de drukste binnensteden en op het meest uitgestrekte platteland al duizenden van dergelijke caches, schatten, verstopt. In deze cache vind je een logboek en uitleg over geoeaehing. De cache ligt niet onder de grond, maar altijd erboven, zodat er nooit gegraven hoeft te worden. Hij kan bijvoorbeeld in een holle boomstam liggen, of onder een stapel takken. De maker van de route bepaalt de precieze coördinaten van de schuil plaats, die hij vervolgens publiceert op www.geoeaching.com en in dit geval ook op www.limes.nl. Anderen lezen die coördinaten en kunnen op zoek gaan naar de cache. Vervolgens loggen ze hun bezoek in het logboek van de cache en eenmaal thuis ook op de speciale eaehe-pagina van www.geoeaching.com. Op de plek van de huidige boomgaard bij Fort Vechten stond zo'n 2000 jaar geleden Castellum Feetio, een Romeins fort. Tijdens kleinschalige opgravingen zijn hier een castellum, vicus (kampdorp), grafvelden, een Romeins scheepswrak en een altaar aangetroffen. Nu is er een mooie replica van een wachttoren te bekijken. Tijdens de geocaehe-wandeling moet al puzzelend het eindcoördinaat gevonden worden, die de plek aanduidt waar de 'schat' ligt. Deze bijzondere wandeling neemt ongeveer drie kwartier in beslag en begint bij de rode poort op de parkeerplaats van tankstation 'De Forten' langs de A12 van Utrecht richting Arnhem. Alle voorkomende staalconstructies, trappen, hekwerken zowel in staal, aluminium en roestvrij staal Authentiek smeedwerk Authentieke stalen ramen Specialist in verankering voor de cellenbeton industrie Specialist in restauratie projecten Energieweg 19 4231 DJ Meerkerk Postbus 4 4230 BA Meerkerk E-mail: info@vandervegt.nl Website: www.derestauratiesmid.nl Van der Vegt is lid van het gilde van kunstsmeden en NEN'EN-ISO 9001:2000 gecertificeerd. december 2008 Heemschut 35 metaalunie ZEVENAAR/GROESSEN Van der Vegt

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 37