Van alle tijden Voor cultuur die u raakt Prins Bernhard Cultuurfonds eens in de drie jaar toegekend r# g.j Schakel Schrale Hans Bollebakker - Op 25 november reikte prinses Margriet de Prins Bernhard Cultuurfonds Monumen tenprijs 2008 uit aan prof.dr.ir. Coenraad Liebreeht Temminck Groll. Deze prijs wordt eens in de drie jaar toegekend ter bekroning van bijzondere verdiensten op het terrein van de monumentenzorg. Van het bedrag van 50.000 kan 75°/o door de laureaat worden bestemd voor doelen liggend op diens werkterrein. specialistisch vakmanschap verstand van grote lijnen, gevoel voor details klantvriendelijke mensen erkend restauratiebouwbedrijf Prins Bernhard Cultuurfonds geeft cultuur de kans De jury bestaande uit prof. dr. G.J. Borger (voorzitter), prof. dr. J.C. Bierens de Haan en drs. G.P. Karstkarel oordeelde, dat de laureaat zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt op het terrein van het gebouwde Nederlandse erfgoed binnen het koninkrijk en overzee. Aan het rapport ontlenen wij: 'Coenraad Temminck Groll kan worden beschouwd als de huidige nestor van de Nederlandse monumentenzorg. Hij bouwde een fantastische wetenschappelijke carrière op als hoogleraar en werkte daarnaast als succesvol restauratiearehitect. Hiermee bracht hij theorie en praktijk samen. Hij heeft diverse belangrijke restauraties begeleid, zoals de res tauratie van kasteel Cannenbureh te Vaassen in 1986. Daarnaast werd hij om advies gevraagd bij diverse restauraties. Ondermeer bij de restauratie van Paleis Noordeinde te Den Haag (1983-1986). Met zijn enthousiasme en bevlogenheid heeft hij als hoogleraar vele toenmalige leerlingen en nu werkende monumentenzorgers geïnspireerd en gemotiveerd. Met zijn lezingen en zijn vele publicaties in tijdschriften over architectuur, archeologie en monumenten heeft hij een groot publiek voor cultuurhis torie weten te interesseren. Tevens heeft hij zich actief ingezet voor een groot aantal cultuurhistorische verenigingen en stichtingen in Nederland en daar buiten. Door zijn onuitputtelijke energie heeft hij een indrukwek kende biografie opgebouwd als auteur. In 2002 wordt aan deze lijst het werk The Dutch Overseas toegevoegd. Dit werk is het resultaat van meer dan 40 jaar onderzoek naar het gebouwde overzeese Nederlandse Erf goed in Azië, Afrika en Amerika. Door zijn kennis van het erfgoed heeft hij ook in diverse landen veelvuldig bij restauraties geadviseerd.' Professor Temminck Groll adviseerde ondermeer Geldersche Kasteelen ten gunste van restauratie van kasteel Nederhemert. En adviseerde Heem schut in de procedures rond het stadspaleis de Berekepoort in Dordrecht. Ondanks zijn hoge leeftijd is hij nog steeds actief. Hij bezocht onlangs nog de restauratiewerken aan kasteel de Waardenburg. (zie foto) 32 Heemschut december 2008 M i «r Schakel Schrale bv Joop Geesinkweg 901 1096 AZ Amsterdam Tel. (020) 574 52 74 Fax (020) 574 53 33 www.schakel-schrale.nl Vestigingen in Den Haag en Roermond Maakt deel uit van Koninklijke BAM Groep nv Prins Bernhard "Cultuurfonds geeft cultuur de kans Het Prins Bernhard Cultuurfonds zet zich in voor cultuur en natuurbehoud. Jaarlijks steunen we bijna 4.000 projecten op grote en kleine schaal. Denk aan muziek, toneel, beeldende kunst, letterkunde, natuur en monumentenzorg. Naar welke vorm van cultuur gaat uw interesse uit? Als u donateur wordt, steunt u daarmee de cultuur die u raakt. Donateur bent u al vanaf 3,- per maand of 25,- per jaar. Word nu donateur: ga naar www.cultuurfonds.nl Geef, word donateur! ■+-• rd 2 O 4 O p CU cü QZ rÜ O QZ 2 O 4—1 O Temminck Groll wint monumentenprijs

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 34