Thema: interieur Werk binnenhuisarchitect Jac. van den Bosch ontmanteld Judith Bohan - Historische interieurs ontsnappen vaak aan het oog van monumentenzorg. Reeent hoorde Heemschut echter over de ontmanteling van een bijzonder interieur in Overveen. Ook dat dreigt helemaal te verdwijnen, tenzij er op de valreep een belangstellende voor wordt gevonden. Foto links: de schouw en schoorsteen van de salon. Foto: Willem Schermerhorn ONUMENTENLIJSTEN werden voor een groot deel samengesteld op basis van gevels. Interieurs zijn in deze beschrijvingen zelden meegenomen. Dit komt niet alleen door het feit, dat er in het verleden veel minder belangstelling voor historische interieurs was, maar ook door het eenvoudige gegeven dat veel panden met een monumentale inrichting nooit toegankelijk zijn. Helaas gaan er daar door nog steeds veel waardevols verloren. Vaak zullen deze interieurs verdwijnen zonder dat ook maar iemand het merkt, nu en dan komt er echter wat naar buiten. In 2007 ontdekte Monumentenzorg bijvoorbeeld veel te laat dat in een onooglijk bouwsel op de Amsterdamse wallen een uniek zestiende-eeuws plafond zat. En dan is er in Overveen, een dorp bij Elaarlem, vorig jaar een bijzondere inrichting ontmanteld, hoorde Eleemsehut. Niet beschermd Het betreffende interieur is rond 1912 door de binnenhuisarchitect Jae. van den Bosch (1868 - 1948) ontworpen voor een in 1910 gebouwde villa naar ontwerp van architect HP. Jansen. Het pand is geen monument en daarmee valt het historische interieur niet onder bescher ming van de Nederlandse wet. Het pand kreeg 14 Heemschut december 2008 Interieur zoekt huis M

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 16