Ten geleide 27 32 Beeckestijn 37 Heksen in 't Hoompje 38 Zeeuwse concertzaai Rubrieken Nieuwe directeur 6 Heemschut Actief 8 Om te bekijken 3 Verenigingsnieuws 40 Erfgoedexeursies 43 Snuffelen 44 Ledenservice Landgoed Beeckestijn bij Velsen is weer gered, nadat vorig jaar verkoop van dit gemeentelijk bezit aan een projectontwikkelaar dreigde. Natuurmonumenten en Hendriek de Keyser zijn de redders. Een statig, voormalig klooster in Sluis (Zeeland) geniet nu vooral bekendheid als een vervallen heksenhuis en trekt landelijk de aandacht. Is het nog te redden van het sloopspook? Middelburg heeft de Zeeuwse Concertzaal weten te behouden. Een ingrijpende verbou wing heeft de ruimte een nieuwe uitstraling gegeven. De akoestiek bleef, de Erfgoed excursie gaat er in december luisteren en rondkijken. Met de vaststelling van de nieuwe koers is er formeel een einde gekomen aan de periode van interim directie van Karei Loeff. Op verzoek van het Dagelijks Bestuur is hem, vanwege de positieve samenwerking, gevraagd om aan te blijven bij onze vereniging in de functie van algemeen directeur. Karei heeft dit verzoek in overweging genomen en ik ben blij u te kunnen aankondigen dat alle partijen hebben inge stemd met de nieuwe directievoering. Dat betekent dat Karei Loeff is aangesteld als nieuwe directeur. Hij zal deze functie naast zijn andere werkzaamheden op parttime basis blijven vervullen. Bij deze wil ik hem en onze vereniging van harte feliciteren en ik vertrouw op een succesvolle verdere samenwerking. Inhoudelijk is er de afgelopen periode veel gebeurd. Vanuit de Pot Oud heeft Heemschut een laatste bijdrage mogen ontvangen voor de ontwikkeling van onze nieuwe website en de opzet van een educatieve folder voor basisscholen. Van beide projecten is de ontwikkeling inmiddels gestart. Daarnaast wordt er door de provinciale commissies gewerkt aan een eigen lijst van monumenten uit de periode van de Wederopbouw. Hiermee wil Heemschut een aanzet geven voor de stelseldiscussie over de monumenten zorg, die dit najaar van start zal gaan. Harm Bruins Slot Voorzitter oktober 2007 Heemschut 3 -

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 5