Naast de oorspronkelijke gebruikers als Het Zeeuws Orkest, De Koninklijke Oratorium Vereniging, Het Middelburgs Muziek Korps en de Stichting Kamermuziek Zeeland is er ook een nieuwe gebruiker, Studio de Verwerij. Deze zal muziekopnames verzorgen. Verwacht wordt Bouwkundige aanpassingen De oude hoofdingang is door verkoop van Sin gelstraat 13 vervallen. De artiesteningang aan de Verwerijstraat is voortaan tevens de hoofdingang met alle bijbehorende voorzieningen. In de concertzaal zijn om akoestische redenen de ramen gedicht en voorzieningen voor brandveilig heid en luchtbehandeling aangebracht. Aanbevolen is om deze zaal na de aanpassingen de gemeente lijke monumentenstatus te geven. De zuid-foyer is met eenderde verkleind om plaats te maken voor de nieuwe technische instal latie. De vroegere westelijke corridor en oude techni sche ruimte is nu de west-foyer, met bar. In de vroegere beheerderswoning is een nooduit gang naar de Verwerijstraat gemaakt. De overge bleven ruimte is ingericht als opnamestudio. De artiestenruimten op de eerste verdieping zijn gemoderniseerd; de vloer van het podium is hersteld. Het concertorgel, dat te weinig werd gebruikt, is verkocht. De vrijgekomen ruimte is benut als opslag. De gevel aan de Verwerijstraat (daterend uit 1974) is helaas slechts beperkt aangepast. belangrijke onderdelen en aanvullende nieuw bouw van een kleine zaal. Ook waren enige beschouwingen gewijd aan de toekomstige exploitatie. Behouden De gebruikers sloegen de handen ineen om te voorkomen dat de concertzaal met haar gewel dige akoestiek zou worden verkocht en het belangrijkste podium voor (klassieke) muziek in de wijde omgeving zou verdwijnen. Tijdens een hoorzitting - in de concertzaal - hebben de gebruikers in februari 2004 hun argumenten voor het behoud en de noodzakelijke aanpas singen zodanig krachtig kunnen overbrengen bij de krap bij kas zittende gemeente, dat de tevens aanwezige vertegenwoordiger van de beoogde koper het onderspit moest delven. Dit leidde ertoe dat de gemeenteraad de voorkeur uitsprak voor behoud en een beperkte verbou wing van het complex. De gebruikers toonden zich verheugd, al had een duurdere en com pletere oplossing hun voorkeur. In de daarop volgende fase werden zij intensief betrokken bij de invulling van het verdere traject. Mede door de (dubbel)functies van ondergetekende raakte ook Heemschut Zeeland, een groot voor stander van behoud en renovatie, betrokken bij het proces. Volgens plan De gemeentelijke vertegenwoordigers en de verenigde gebruikers werkten samen het voor keursmodel verder uit. De gebruikers leverden elementen als de gebruiks- en exploitatiemo gelijkheden aan. Begin 2005 ging de gemeente raad akkoord en werd geld beschikbaar gesteld. Architectenbureau RDBM te Hulst maakte de bouwtekeningen en leidde met het ingenieurs bureau van de gemeente het bouwproces. Nog in 2006 werd aanbesteed en werd de klus gegund aan aannemingsbedrijf de Walcherse Bouw Unie. Begin dit jaar startte de verbou wing daadwerkelijk. In september is aan de hand van ideeën van de Middelburgse binnen- huisarchitecte Berith Keijser ook de vernieuwde inrichting gereedgekomen en is het geheel overgedragen aan de nieuwe huurder, de Stich ting Zeeuwse Concertzaal. Die is medio 2005 opgericht en neemt de exploitatie ter hand. dat ook anderen het complex zullen gebruiken, zoals Muziekpodium Zeeland. Dat heeft de thuisbasis in de fraaie Grote Kerk in Veere, die in de wintermaanden niet te gebruiken is. In november is de officiële opening, met een weekend lang allerlei soorten (klassieke) muziek. En op 8 december is de Concertzaal doel van de Erfgoedexcursie van Heemschut (zie pagina 42). F. Godthelp is viee-voorzitter van de Provinciale Commissie Heemschut Zeeland, oud-voorzitter van de Stichting Zeeuwse Concertzaal en voorzitter van de Stichting Kamermuziek Zeeland. oktober 2007 Heemschut 39

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 41