Alpha Vochttechniek Veelzijdig en al meer dan 28 jaar ervaring in: Injektiewerken - constructief - waterdichtend waterdicht maken van kelders Injekteren tegen optrekkend vocht Hydrothermische kelderisolatie Bestrijden van vochtoverlast in kruipruimten hydrofoberen en verharden van natuur- en baksteen Betonreparatiesystemen Renovatie- restauratiepleisters Kunststof-vloersystemen Postbus 409, 4600 AK Bergen op Zoom Telefoon: 0165-386200 Homepage: www.alphavochttechniek.com slangenmuren, voor het kweken van leifruit). De daarachter gelegen landschapstuin kwam in 1963 kwam in het bezit van Velsen, zodat nu het gehele terrein van Beeckestijn weer in één hand was. Inmiddels was duidelijk welke bijzondere plaats het park van Beeckestijn met zijn combinatie van tuinen op geometrisch stramien en de oudste landschapstuin van ons land inneemt in de geschiedenis van de Nederlandse tuinkunst. Misschien was de eerste die hierop aandacht heeft gevestigd de 'landelijk bekende' (tuin architect Leonard Springer, die in 1936 een restauratieplan opstelde dat niet tot uitvoering kwam. Na de oorlog vestigde prof. dr. J.T.P. Bijhouwer in zijn aardige 'Heemsehut'-boekje over tuinen en buitens de aandacht op het unieke karakter. Het duurde overigens nog geruime tijd voordat Velsen herstel in oude luister als een serieuze optie ging zien. Er is overwogen om op het ter rein een ziekenhuis te vestigen. Omstreeks 1953 behelst een ander plan de transformatie van Beeckestijn tot villapark. De gemeente ging 'om' na plaatselijke en landelijke actie voor behoud 'in welstand'. Met ere noemen we L. van Hameien, PvdA-raadslid van Velsen en de bevlogen conservator van het Rijksmuseum, dr. R. van Luttervelt. Deze laatste gaf mede vorm aan restauratie en vooral museale inrichting van het hoofdgebouw. En de deskundigen van de werkgroep tuinrestauratie als Joke van der Aar en Siebe Rolle (auteurs van een zeer informatieve monografie over de tuinen, die in 2000 het licht zag). Zeer belang rijk voor dit miljoenenprojeet was in 1963 de aanwijzing van opstallen én, een nieuwigheid, de tuinen als rijksmonument. Al in 1959 begon de restauratie van de gebouwen, met tien jaar later als mijlpaal de voltooide restauratie van het hoofdgebouw. Dit kreeg op de benedenver dieping een museale bestemming. De boven verdieping werd voorlopig onderdak voor de Culturele Raad Noord-Holland. Nadat in 1996 de restauratie van de tuinen was begonnen werd in 1997 het ten noorden van het hoofdhuis gelegen cirkelvormige bloemperk 34 Heemschut oktober 2007 Aannemersbedrijf Huurman bv Buitenwatersloot 316 Postbus 87 2600 AB Delft Tel. 015 2141745 Fax 015 2130322 www.huurmandelft.nl mail@huurmandelft.nl

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 36