kunnen laten herstellen als onderdeel van het huidige, tientallen miljoenen euro's kostende restauratiewerk dat onderweg is. Je kunt de brokstukken nu eenmaal niet zomaar naar beneden laten vallen. Hier is vooral geduld en wervingskracht bij subsidie- en andere gulle gevers van groot belang. Nieuwe ronde Intussen zijn de eerste uitzendingen van de tweede Restauratie (woensdagavond 21.30 uur, AVRO, Nederland 2) al achter de rug. De structuur van de uitzendingen is iets anders geworden: in plaats van drie worden voortaan per uitzending twee projecten belicht. De kijkers kunnen enkele dagen per sms of telefoon stemmen op hun favoriet van de uitzending. De vier restauraties met de meeste stemmen komen in de finale op 31 oktober. De Heinenoordse Molen van Goidschalxoord nam het 12 september op tegen de 's Graven- haagse Stadsrijschool in Den Haag. Een week later, woensdag 19 september, presenteerden de Steenbakkerij in Heteren en het Huis met de Kogel te Alkmaar hun restauratieplannen. Woensdag 26 september was de beurt aan de Scholtenboerderij Hesselink in Ratum en de Stadsbegraafplaats Leeuwarden om het in de uitzending tegen elkaar op te nemen. Woensdag 3 oktober richtten de camera's zich op De Zonnehal in Vierhouten en op de Molen van Coops in Zelhem. De Sterrenwacht Leiden en het Rundveemu seum Aat Grootes in Aartswoud vormen 10 oktober het onderwerp van de uitzending, een week later staan het Cattentorencomplex Roer mond en Lort Altena in Werkendam centraal. Op 24 oktober is de laatste voorronde, met de Wierster kerk in Wier (Lr) en de Osdorpse Akermolen in Amsterdam. En als afsluiting de finaledans om het subsidiebedrag van 1 miljoen euro op 31 oktober. Restauratieteam De uitzendingen van Restauratie worden evenals vorig jaar gepresenteerd door Lrits Sissing, en hij krijgt weer deskundige hulp van architeetuurhistoricus (en Heemschut-direc teur) Karei Loeff en van kunsthistorica Marieke van Zanten. Zie www. Restauratie.tv. oktober 2007 Heemschut 25

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 27