ers van C t ff Oude bouwmaterialen J. van IJ ken b.v. Plavuizen van div. Brede vloerdelen afmetingen Schouwen, marmer etc. Handvormstenen Jugendstill tegels Straatklinkertjes Walnootberg 8 3755 BP Eemnes Tel. 035 - 5389752 fax. 035 - 5312169 www.oudebouwmaterialen.nl ma. t/m vr. 8.30 tot 17.00 uur zat. 8.30 tot 16.00 uur en architectuurgeschiedenis in Utrecht) levert daarnaast een goed overzicht van de latere ingrepen op. Het Instituut Collectie Nederland (ICN) vermeldt als vraagstelling in zijn rapport (april 2003) ondermeer, dat de nadruk dient te liggen op het achterhalen van de 17e eeuwse afwerkingen op en in het gebouw, alsmede de identificatie van de gebruikte pigmenten middels natuurwetenschappelijk onderzoek. Het kleurhistorisch onderzoek van drs. Ruth D.E. Jongsma (Bureau voor kleuronderzoek Ft restauratie in Amsterdam) geeft inzicht in de door de tijd gebruikte verflagen en gaat terug tot de bouwperiode. De gevonden 17de eeuwse kleuren zijn voor de architect leidend geweest. Voorts is op basis van teruggevonden frag menten door schildersbedrijf Hoogstraten getracht de 17de eeuwse hout- en marmerimi taties te reconstrueren. Onder vele overschil deringen doet Ruth Jongsma in het Corps de Logis de spannende ontdekking dat zich daar versierde balklagen, op lambriseringen geschil derde motieven en met vogels beschilderde plafonds bevinden (ruimten 01, 03, 09, zie plat tegrond Heemschut juni 2007 p 25). Het weg- gesehilderde vogelplafond in het kleine kabinet (ruimte 09) is door haar geheel vrijgelegd en minutieus gerestaureerd, (afb. 3). Van het plafond van de entreehal - ruimte 01 - is alleen een deel in het midden vrijgelegd. (afb 2). Op de bel-étage zijn alle balklagen en kroon lijsten oorspronkelijk rood geschilderd, varië rend van oranjebruin tot paarsrood. De eerste overschildering is gedaan met een groene verf gemengd met Pruisisch blauw en auripigment. Trompzaal De op doek geschilderde voorstellingen zijn afgenomen en gerestaureerd in de ateliers van de Stichting Restauratie Atelier Limburg (SRAL). De directeur van de stichting, professor drs. Anne van Grevenstein: 'Een van de m 14 Heemschut oktober 2007 Foto 2 Plafondschildering adelaar, hal beletage Corps de Logis. Vergelijk foto in Heemschut juni 2007, p 23 onder. Foto auteur Foto 3 Eend, fragment van het geres taureerde plafond in het kleine kabinet. Foto auteur. zi co r-~- r-~ lo to O O SINDS 1922 EIG. A.G.M. WILLEMS EN MEUBELMAKERIJ gespecialiseerd in ANTIEKRESTAURATIE O CM 22 <3 UJ CM CM O CO CD "S CM CM

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 16