Karei Loeff benoemd tot directeur Verenigingsnieuws Otto von der Gablentz overleden Rectificatie Het algemeen bestuur van de Bond Heemschut heeft woensdag 5 september interim-directeur Karei Loeff benoemd tot algemeen directeur. Loeff trad in 2006 aan als interim na het vertrek van directeur Henk Jan Derksen. Loeff kreeg als taak zich twee dagen per week bezig te houden met het aanpassen van de organi satie op de toekomst, waarbij samenwerking met andere organisaties niet uit de weg wordt gegaan. Ook de komende jaren zal deze koerswijziging, mede ingezet wegens het wegvallen van sub sidiegeld, nog veel energie van de organisatie vergen. Loeff is aangesteld in een dienstver band van 18 uur per week. Daarnaast heeft hij een eigen monumentenadviesbureau, werkt hij bij het Bureau Archeologie en Monumenten in Amsterdam en is hij deskundige in het televisie programma BankGiro Loterij Restauratie. Correcties Foto kasteel Het kasteel op de foto van pagina 37 in het juni- nummer van Heemschut is niet NijswiIIer, maar De Cloese, bij Lochem. Foto kasteel 2 Het kasteel van de foto op pagina 17 van Heemschut augustus is niet het Witte Kasteel in Loon op Zand, maar, net als bij de foto's op pagina 16, het kasteel van Gemert. Foto Cuypers Op pagina 24 van Heemschut augustus staan volgens het bijschrift architect Cuypers en Luyten afgebeeld. Eerder, in 2006, stond bij deze foto een ander bij schrift. Wie de persoon rechts is is dus niet helemaal duidelijk. 0. von der Gablentz Op vrijdag 13 juli is in Amsterdam de Duitse voormalige diplomaat Otto von der Gablentz op 76-jarige leeftijd overleden. Hij was de afgelopen jaren als uitgesproken Europeaan erevoorzitter van de internationale erfgoedor ganisatie Europa Nostra, waar ook Heemschut bij betrokken is. Von der Gablentz onderhield nauwe banden met de Bond Heemschut en sprak enkele jaren geleden in Alkmaar nog tijdens de jaarvergadering. Von der Gablentz was voor zijn overlijden enige tijd ziek. Als Duits diplomaat werkte hij van 1983 tot 1990 als Duits ambassadeur in Den Haag. Hij heeft een heel belangrijke rol gespeeld in het verbeteren van de dagelijkse verstandhouding over en weer tussen Nederlanders en Duitsers. Het feit dat hij uitstekend de Nederlandse taal beheerste speelde hierin een ondergeschikte rol. Hij voelde heel goed aan hoe hij met de gere geld oplevende gevoeligheden van de Tweede Wereldoorlog moest omgaan in de landen waar hij gestationeerd was. Zo begon hij direct na zijn aanstelling in Den Haag al met het voeren van gesprekken met talloze Nederlanders, ook degenen bij wie de oorlog nog erg vers in het geheugen lag. Hij toonde veel begrip voor de gevoeligheden, maar maakte tevens duidelijk dat er na de oorlog in Duitsland enorm veel was veranderd. Hij had een eredoctoraat van de Universiteit van Amsterdam wegens zijn inzet voor het verbeteren van de betrekkingen tussen beide landen; in zijn vaderland ontpopte hij zich tot een pleitbezorger voor de soms dwarse standpunten van Nederland. Enkele dagen na de val van de Muur in Berlijn, in 1989, werd hij door het herenigde Duits land benoemd tot ambassadeur in Israel. Jaren daarna werd hij overgeplaatst naar een andere gevoelige post, Moskou, voordat hij zich na zijn pensioen met zijn Nederlandse vrouw opnieuw in Nederland vestigde. Hier bleef hij zich voor Europa en bescherming van het cultureel erf goed inzetten. Bestuur en directie betreurt opname van diverse zin- snedes in het april- en juninummer van Heemschut aangaande de Stichting Red het Hemmeland, waarin het bestuur van de stichting eigen belang wordt ver weten. Deze bewering is door auteur noch redactie op juistheid onderzocht. Middels deze rectificatie willen bestuur, directie en redactie haar excuses aanbieden voor de negatieve uitingen aan het adres van deze stichting. oktober 2007 Heemschut 9

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 11