Drenthe Fryslan Groningen Foto 1 en 2 Friesland N 381 Drachten richting Oosterwolde naar Emmen Fotografie Pim van Gelder Heemschut Drenthe bezoekt historische verenigingen Drenthe - Heemschut Drenthe is begonnen aan een tournee langs de historische verenigingen in de provincie. Het doel is meer bekendheid te geven aan het werk van Heemschut en contacten op te bouwen die bruikbaar zijn bij acties voor het behoud van het cultureel erf goed in de provincie. Tevens hoopt Heemschut Drenthe nieuwe leden te kunnen werven. De eerste reacties zijn positief. Hans Ladrak, bouwhistorieus en lid van de Provinciale Commissie, gaf in Borger een lezing voor ruim honderd leden van de plaatselijke historische vereniging. Commissielid Leen de Graaf gaat op bezoek in Eelde en Dwingeloo. Historische ver enigingen in diverse andere plaatsen in Drenthe hebben inmiddels ook belangstelling getoond voor 'een avondje Heemschut'. Eric Ie Gras Bezwaar gehonoreerd tegen verbetering tracé N 381 Drachten - De provincie Fryslan heeft ons bezwaar tegen het plan tot verbetering van het tracé van de N381 (Drachten richting Oosterwolde naar Emmen) van de provinciale commissie gehonoreerd (foto 1 en 2). Het in de ogen van Gedeputeerde Staten van Fryslan verbeterde tracé, dat gedeeltelijk vierbaans zou moeten worden, roept bij diverse instanties waaronder het Fryske Gea een aantal vragen op die tot nu toe niet beantwoord zijn. Zoals de inpassing in het bestaande open landschap, het is bijvoorbeeld onduidelijk wat voor invloed dit heeft op het beschermde natuurgebied de Wijnjeterpersehar en op de momenteel nog aan te leggen Ecologische Hoofd Structuur in het dal van het Koningsdiep. Een en ander behoeft nog een Milieu Effect Rapportage (M.E.R.) Bovendien loopt de N381 verder door het Drents-Friese Wold en voor zover ons bekend bestaan er in Drenthe geen plannen om de weg daar op te waarderen. Ons bezwaar richtte zich voornamelijk tegen een overijlde besluitvorming door G.S. nog voor de verkiezingen van 7 maart. Het college was op dat moment al praktisch 'demissionair' en dan is het volgens ons onjuist om het plan dat met nog zoveel onzekerheden is omgeven er nog door te jassen. Inmiddels is bekend geworden dat de behande ling van het verbeterde tracé is uitgesteld én dat er een amendement is aangenomen om de verbetering van het bestaande tracé nader te onderzoeken. Zodat, uiteraard samen met de andere Friese instanties en ieder met hun argu menten, van een succesvolle actie mag worden gesproken. (In mijn militaire diensttijd leerde ik reeds: 'een krijgsman wint al veel, al wint hij niets dan tijd') Gustaaf Wit sen EU as Roze invasie in Reideriand Reiderland - De Bond Heemschut heeft een zienswijze ingediend bij de gemeente Rei derland naar aanleiding van de startnotitie voor de Milieueffectrapportage (MER) Carel Coenraadpolder 1. Deze MER is verplicht voor het oprichten van een grootschalige varkens boerderij. De Carel Coenraadpolder staat op de lijst van 'Gebieden met bijzondere waarden' van de Rijksdienst voor archeologie, cultuurlandschap en monumenten. Sommige van deze gebieden zijn of worden rijksmonument. De niet door het rijk geselecteerde gebieden zouden bescherming kunnen krijgen door deze op de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen. De gemeente Reiderland beschikt echter niet over een gemeentelijke monumentenlijst. Ook kan het bestemmingsplan een 'roze invasie' niet verhinderen. De Bond Heemschut heeft verzocht om bij het opstellen van de MER na te gaan wat de effecten zullen zijn van de komst van een grootschalige varkensboerderij op de bijzondere waarden van de Carel Coenraadpolder en op de belevingswaarde van dit gebied. Voorbeeldig initiatief van gemeente Ten Boer Ten Boer - Op verzoek van de gemeente Ten Boer gaan Libau (organisatie voor Welstand en monumentenzorg Groningen), Landschaps beheer Groningen en de Bond Heemschut de dorpsranden in deze gemeente onderzoeken. Verrommeling en uitbreidingen maken de van oudsher kenmerkende overgangen van het dorp (dorpssilhouetten) naar het landelijk gebied zo 4 Heemschut juni 2007

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 6