28 Mirakel in Watergraafsmeer 29 Proefvakken 30 Van Wieringen tot 't Gooi 32 Donckerprijs 33 Der Boede 35 Wonen in klooster of kasteel Rubrieken 4 Heemschut Actief 18 Laatste nieuws 26 Verenigingsnieuws 27 Om te bekijken 38 Erfgoedexeursie; naar Hassaïlt 40 Excursies van de provinciale commissies 44 Ledenserviee Inspiratie Ten gel Watergraafsmeer in Amsterdam heeft net als vroeger weer een fontein. Na twintig jaar aandringen. Proefvakken in Wageningen bij de Landbouw universiteit worden bedreigd door de aan stormende verstedelijking. Een pleidooi voor behoud. Noord-Holland opende reeent een nieuw, hon derden kilometers lang wandelpad. Hier ligt de provincie letterlijk aan je voeten. Landschapsarchitect ir. Dirk Sijmons nam 14 maart de Edgar Doneker Cultuurprijs in ontvangst. Hij zet zich in voor het landschappelijke gezicht van Nederland. Het speciale van Der Boede in Zeeland is, dat het landhuis zoveel op het Vlissingse Van Dishoeekhuis lijkt. De restauratie is alvast een goede les. Camelot laat er geen misverstand over bestaan: aan antikraakwaehten valt te verdienen door eigenaren van leegstaande gebouwen. Karei Loeff, directeur a.i. Foto Heemschut Heemschut blikt terug op een succesvolle Algemene Vergadering van Leden. Wethouder Tjeerd Herrema van de gemeente Amsterdam opende de dag, waarna de nieuwe directeur van het bureau Monumenten Et Archeologie van de gemeente, Esther Agrieola, een inspirerend verhaal hield over de rol van en de bijdrage van de monumentenzorg aan hedendaagse ontwikkelingen. Op de inhoud van dit betoog zullen wij zeker terugkomen in één van de komende num mers van Heemschut en op onze kaderdag. Tijdens deze vergadering werd de nieuwe koers van de vereniging vastgesteld. De uitkomsten zullen in het komende nummer uitgebreid aan de orde komen. Daarnaast werd tijdens de AVLH het jaarverslag 2006 vastgesteld, dat vanaf heden voor u als lid gratis via ons bureau verkrijgbaar is. Door de vernieuwde opzet en inhoud is het een kleurrijk, leesbaar en inspire rend verslag, dat het werk van Heemschut in een oogopslag duidelijk maakt. In april werd in Den Bosch de restauratiebeurs gehouden. Heemschut kan terugblikken op een suc cesvol evenement. Drie dagen bemanden vrijwilligers samen met medewerkers van het landelijk bureau de stand van de vereniging. De overtuigingskracht van de standhouders leverde tevens enkele tientallen nieuwe leden op. Uit de vele gevoerde gesprekken bleek het belang van de aanwezigheid van Heem schut als particuliere belangenorganisatie voor monumenten. Ook de overige standhouders en de organisatie waren tevreden, waardoor geconstateerd kan worden dat er toekomst zit in de uitbouw van deze tweejaarlijkse vakbeurs. Karei Loeff, Algemeen directeur a.i juni 2007 Heemschut 3

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 5