Amsterdam Excursie religieus erfgoed Drenthe Omstreden Erfgoedkwartier Assen Ubald Elshuis (WWW.UBALDELSHUIS.nl) RESTAURATIE, NIEUW EN EIGEN ONTWERP HOUTSNIJDERSATELIER Maarnse Grindweg 12f 3951 LK Maarn E-mail ubaldelshuis@hetnet.nl Tel/Fax 0343 - 44 10 41 Foto 3 Landgoed Overeingel. Foto's Casper Ie Gras Foto 4 Drents Museum Donderdag 30 augustus Zaterdag 6 oktober De Provinciale Commissie Amsterdam organiseert deze zomer opnieuw de excursie Mokum: van Mirakel tot Moskee, omdat er zoveel belang stellenden voor deze Amsterdamse excursie waren. De mensen die we eerder hebben moeten teleurstellen, krijgen voorrang bij inschrijven. Wel is nieuw in het programma opgenomen een bezoek aan de recent gerestau reerde Agnietenkapel. Uitgebreide informatie volgt in het augustus nummer en op de website van de PC Amsterdam. Heemschut Drenthe bezoekt op zaterdag 6 oktober het oude stadshart van Assen. De excursie besteedt spe ciaal aandacht aan twee locaties die de laatste tijd in de belangstelling staan: het Drents Museum en het landgoed Overeingel. Rond het Museum is het omstreden 'Erfgoedkwartier' gepland en het landgoed staat onder druk van de oprukkende stad. Het Drents Museum is vooral een cultuurhistorisch monument. Op de plaats waar nu de bezoekers langs de vitrines wandelen, stond ooit het eerste gebouw van Assen, het klooster Maria in Campis. Het Museum zelf is gebouwd in de periode 1882-1886 en was tot 1973 het Provinciehuis van Drenthe. Sinds het Museum met uitbreidings plannen naar buiten kwam, is het een monument dat aanleiding geeft tot discussies. Hoe hoog en hoe opvallend mag de nieuwbouw zijn en gaat die niet ten koste van het oude stads hart van Assen, bijvoorbeeld van de Gouverneurstuin? Het zijn thema's die Assen en Drenthe bezighouden en die ook aan de orde komen tijdens de excursie. Rekeningnummer Bij de excursie van de provinciale commissie Friesland is in het vorige nummer van Heemschut een fout rekeningnummer opgenomen. Het rekeningnummer had moeten zijn 9315277. Door deze fout is in een aantal gevallen de aanmelding moei zaam verlopen. Onze excuses voor dit ongemak. juni 2007 Heemschut 41 Ti^jjë'miann j»4 f. ..i

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 43