I li Jaarverslag vernieuwd Nieuwe koers vastgesteld Brief aan minister Plassterk Mooi Nederland bijeen Tot 18 november Elke maand 25 juni i t mm Tijdens de AVL wordt daarnaast de vernieuwde opzet van het jaarver slag gepresenteerd. Het jaarverslag 2006 is kleurrijker en overzichte lijker en maakt het werk en de aandachtspunten van Heemschut in één oogopslag duidelijk, ook voor de leek op monumentengebied. U kunt gratis exemplaren van het jaarverslag bestellen via het landelijk bureau, 020-622 52 92 of via info@heemschut.nl Op 12 mei heeft voorzitter Harm Bruins Slot, tijdens de Algemene Ver gadering van Leden, de nieuwe koers van heemschut toegelicht. Deze koers is door het Algemeen Bestuur en het Dagelijks Bestuur vastge steld, mede op basis van de visie van interim-directeur Karei Loeff, zoals besproken tijdens de kadermiddag in november. In het komende nummer van Heemschut wordt hieraan uitgebreid aandacht besteed. In plaats van een formeel bezwaar bij het ministerie van OCW tegen het wegvallen van haar instellingssubsidie heeft Heemschut het initia tief genomen tot een gezamenlijke brief aan minister Ronald Plasterk. In de briefstellen de getroffen organisaties de minister op de hoogte van de wijzigingen en de gevolgen van het onderbrengen van de gelden van de zogenaamde 'Pot Oud' bij de Mondriaanstiehting, waardoor het structurele werk van deze organisaties ernstig in gevaar komt. Een afschrift van de brief is gezonden naar de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschappen en Monumenten. Ook de leden van de vaste kamercommissie zijn per brief geïnformeerd over de wijzigingen van OCW. Tot op heden is van het ministerie geen antwoord ontvangen. De afgelopen maanden is vanuit de Stichting Mooi Nederland is, onder leiding van Boer Et Croon, een aantal sessies georganiseerd waarbij gezocht is naar initiatieven om de brede verbinding van de belangstel ling voor cultureel erfgoed op de kaart te zetten. Deelnemende partijen waren het Nationaal Restauratiefonds, VSB-Fonds, Prins Bernhard- Cultuurfonds, ANWB, de rijksadviseur voor Cultureel Erfgoed, het Nati onaal Archief, Stichting Open Monumentendag, Heemschut, Stichting Nabuur, Digitaai Erfgoed Nederland en FIEN. Aan de uitkomst van deze inspirerende sessies wordt nu gewerkt en zal na bespreking met de deelnemers aan het bestuur van Mooi Nederland worden aangeboden met als aanbeveling de onderdelen uit te voeren als (pilot)project. Nijmegen, Museum Het Valkhof, Kelfkensbos 59: Ruiterhelmen uit de eerste eeuw. Het museum bezit Romeinse ruiterhelmen. Voor het eerst is het gezichtsmasker te zien dat vorig jaar is gevonden bij opgravingen op de St. Josephhof vlakbij het museum. Na bijna twintig eeuwen hebben de helmen veel van hun oorspronkelijke pracht verloren. Van sommige zijn slechts fragmenten over. Stadsherstel Amsterdam zet voortaan elke eerste woensdag en elke derde zondag van de maand van 12 tot 16 uur drie van de eigen monumen tale kerkgebouwen open voor het publiek. Het betreft De Vondelkerk (Vondelstraat 120) en kerkgebouw De Duif (Prinsengracht 756, vaak met concert) in Amsterdam en de kerk van het dorpje Ransdorp. Stadsherstel Amsterdam N.V. verwerft, restaureert, onderhoudt en beheert voor het stadsbeeld karakteristieke panden en restaureerde in ruim 50 jaar zo'n 450 verkrotte panden, www.stadsherstel.nl. Kinderdijk - De Klucht vun de Molenaar van Bredero, twaalf voorstel lingen van Theatergroep De Kale op locatie. De Stichting Werelderfgoed Kinderdijk verzorgt samen met de Vereniging de Hollandsche Molen deze voorstellingen in mei en juni bij de bezoekmolen van Kinderdijk. Er is een tribune voor 246 toeschouwers, met uitzicht op de molens. De voorstel lingen duren van 20 tot 21 uur, deze maand alleen nog 25 juni. Infor matie en kaartjes 24,50) bij de VVV kantoren in Dordrecht, Gorinchem, Leerdam en Alblasserdam en via www.vvvzhz.nl.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 29