Ten geleid 45 Molen van Ravenstein 33 Rubrieken 5 Heemschut Actief 40 Laatste nieuws 41 Om te bekijken 44 Erfgoedexcursie 46 Excursies van de provinciale commissies 48 Snuffelen k Welkom FIEN m wmM r De Erfgoedexcursie strijkt 20 april neer in Den Bosch en Ravenstein. In dit laatste vestingstadje wordt, ter gelegenheid van het jaar van de molens, onder meer de stellingmolen De Nijverheid bezocht. Karei Loeff, directeur a.i. Foto Fleemsehut Voor u ligt een extra dik nummer van Heemschut. Vanwege de Restauratiebeurs, die dit jaar in Den Bosch wordt gehouden, bevat Heemschut extra artikelen over behoud en herstel. Daarnaast bevat dit nummer het eerste samenwerkingsresultaat van Heemschut en FIEN, de Federatie voor Industrieel Erfgoed Nederland. Industria verschijnt dit jaar drie keer als extra katern in Heemschut, waarmee het door u gewaardeerde tijdschrift aan waarde zal winnen. Voor wie Heemschut (nog) niet kent is het goed om te weten dat de Vereniging Heemschut de oudste particuliere vereniging is tot bescherming van monu menten in Nederland. Opgericht in 1911 telt onze vereniging bijna 8.000 leden. Onze leden onder steunen ons werk, dat wordt verricht door bijna 200 actieve vrijwilligers. Wat doet de vereniging Heem schut? In iedere provincie alsmede in Amsterdam is een commissie actief die nieuwe plannen in de provincie en gemeenten kritisch volgt en bekijkt. Soms gebeurt dat door meldingen van verontruste burgers, soms door meldingen van leden, soms door het oppikken van nieuwsberichten uit lokale of regi onale pers. Deskundige leden bekijken de plannen en ondernemen actie als dat nodig is. Dat kan variëren van een gesprek ter plaatse, ongevraagd schriftelijk advies, lobby bij politici tot het officieel aantekenen van bezwaar of beroep. In ons tijdschrift vindt u een aantal van die gevallen terug. Daarnaast veel opiniërende artikelen over monumenten, restauraties en ruimtelijke ordening. Heemschut is een vereniging voor iedereen die houdt van Nederland. Wij stellen uw steun dan ook zeer op prijs en hopen diegenen die nog geen lid zijn spoedig welkom te mogen heten. Karei Loeff, Algemeen direeteur a.i. april 2007 Heemschut 3 J

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 5