Middagprogramma met boottocht Amsterdam: terug naar het IJ Jaarprogramma 2007 Erfgoedexcursies Heemschut vrijdag 20 april Den Bosch/Ravenstein zaterdag 12 mei Amsterdam, AVL Middag programma met boottocht IJoevers vrijdag 27 juli Hasselt Hassailt 2007 Zaterdag 8 december Middelburg, Vernieuwde concertzaal De erfgoedexcursies zijn een com binatie van een concert, inleidende lezing en stadswandeling op een bijzondere monumentale locatie. Leden en niet-leden zijn van harte welkom. Reserveren is noodzakelijk. Informatie: 020-6225292 of info heemschut.nl, www.heemschut.nl. Gegevens onder voorbehoud. Geo Schilte - Het is niemand ontgaan: zoveel bouwactiviteit rondom het Centraal Station in Amsterdam. Ter uitbreiding en versterking van het historisch hart is het de bedoeling van de gemeente de stad naar het IJ terug te brengen. Als verleng stuk van de Amsterdamse binnen stad wordt de Zuidelijke IJ-oever een gebied waar cultuur, samen met wonen en werken een belang rijke plaats inneemt. Naast het reeds langer in het gebied gevestigde Scheepvaartmuseum en het Nemo, is hier de afgelopen jaren het Architectuur Centrum Amsterdam (ARCAM) bijgekomen en heeft het Stedelijk Museum tijdelijk haar intrek genomen in het voormalige Post CS gebouw op het Oosterdokseiland. Voor de muziekliefhebbers is in 2005 het Muziekgebouw met het Bimhuis geopend op de kop van de Oostelijke Handelskade. Eind 2006 is Pakhuis de Zwijger, een cultureel centrum voor multimedia en urban culture geopend. Ook is gestart met de bouw van het conservatorium en de openbare bibliotheek die beide naar de Zuidelijke IJ-oever verhuizen. Dit alles wordt bekeken en toegelicht tijdens een boottocht met bijzondere gidsen* die vertellen over de geschie denis en de recente ontwikkelingen aan zowel de noordelijke als de zuidelijke IJoevers. Het middagprogramma: Om 13.30 uur wordt ingescheept. Route: Zouthaven (vertrek) - Overhoeks - Houthavens - Silodam - Westerdokseiland - Westerdok - achterzijde Centraal Station - Oosterdokseiland - Oosterdok - Zouthaven (eindpunt) Een kort bezoek aan het NDSM-ter- rein in Noord is opgenomen. Om ca. 16.00 uur wordt gezamenlijk in het Muziekgebouw aan het IJ met een drankje afgesloten, er is dan tevens gelegenheid met elkaar van gedachten te wisselen. Opg ave excursie Telefonisch op per e-mail vóór 1 mei. De kosten bedragen 28,50 p.p. (koffie, broodjeslunch, excursiepro gramma en gezamenlijke afsluiting). Uw aanmelding is definitief na ont vangst van het verschuldigde bedrag op rekeningnr. 165 831 tnv de Bond Heemschut te Amsterdam ovv excursie AVL 2007. Gaarne vermelding van uw naam en aantal personen. Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. U ontvangt een bevestiging. Inlichtingen en aanmelding 020-622 52 92 info@heemschut.nl www.heemschut.nl Routebeschrijving Mövenpickhotel: Vanaf station Amsterdam CS achteruit gang (Noord), rechtsaf, wandeling van 5 minuten. Tram: lijn 25 en 26, halte Muziekgebouw/Bimhuis. Auto: van oos telijke Ringweg afslag S114, Piet Hein- tunnel in. Na de tunnel rechts, richting CS. Na derde verkeerslicht tweede afslag rechts, parkeergarage voor Passenger Terminal Amsterdam. Vanaf Haarlem: Volg S103, bij Si02 rechtsaf, rechtdoor over S102, S101, S100 tot Piet Heinkade. Vanuit Zaandam Ringweg A10, afslag Si 16 richting Noord/Centrum. Na de IJtunnel linksaf, Piet Heinkade. De parkeergarage kost 2,50 per uur, uitrijkaart verkrijgbaar in het hotel. Joop Schoufour is sinds 1997 werk zaam bij de gemeente Amsterdam als projectmanager gebiedsontwikke- ling van het IJ-oevergebied en vanaf 2003 als hoofd van het gemeentelijk Bureau Broedplaatsen dat als doel heeft om meer betaalbare werkruimte in Amsterdam te realiseren voor kunstenaars en subcultuur. Schoufour is naast zijn reguliere werk gids met als specialisatie de Amsterdamse stadsont wikkeling. Peter Knip is vanaf 2000 betrokken bij het Zuidelijke IJ-overproject als beleidsadviseur en coördinator voor het project Zuidelijke IJ-oever bij stadsdeel Amsterdam-Centrum. Tevens is hij contactpersoon voor bedrijven die belangstelling hebben voor vesti ging aan de Zuidelijke IJ-oever.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 41