Kortingsbon Heemschut Ledenserviee Goed bereikbaar De Brabanthallen in 's Hertogenboseh staan vanuit alle richtingen aangegeven op de ANWB-borden. In de directe omgeving van de hallen aan de Diezekade 2, 5222 AK Den Bosch bevinden zich 4000 parkeerplaatsen. Vanaf station CS is het een korte wandeling. Vanaf Uitgang West rijdt zelfs een gratis pendelbus. Drukte De beurs van 2007 moet nog drukker worden dan die van 2005. Destijds waren 450 bedrijven en instellingen vertegenwoordigd in 159 stands. Er kwamen ruim 5500 bezoekers. De komende beurs belicht vrijwel alle terreinen van de monumenten- en restauratiezorg, van opleiding tot onderhoud, van documentatie tot toerisme en van overheid tot materialenleveranciers. Actueel Twee voorbeeldprojecten (kleinschalig en grootschalig) krijgen de Bouwfonds Award voor Vitale Monumenten uitgereikt. De kansheb bers in de eerste categorie zijn het Badhuis Den Haag, Huis De Wiers in Vreeswijk, en Molen Hunsingo in Onderdendam. Bij de grootschalige monumenten met een nieuw leven zijn Kruis- herenhotel Maastricht, NDSM-werf Amsterdam en De Passage Den Haag genomineerd. Korting Heemschutleden kunnen met korting (zie bon) een bezoek brengen aan de Restauratiebeurs in de Langstraathal. De Erfgoedexcursie van april heeft een bezoek aan de beurs op het (keuze)programma staan. Eenmalige korting van 50 op de toegangsprijs van de Restauratiebeurs op 19, 20 en 21 april 2007. In plaats van 10,- betaalt u 5,- Geldig voor maximaal twee personen Bon inleveren bij de kassa Deze bon is niet inwisselbaar voor geld Bijna als brandhout De voormalige Friese Westermolen, een grond- zeiler, geeft extra luister aan 'Het jaar van de molen.' Molenbouwer De Leeuw uit Schagen heeft de molen die vanaf 1910 tussen Winsum en Tjilbert dienst deed als poldermolen en omstreeks 1975 is gesloopt, gered uit de open haard. Bij toeval ontdekte De Leeuw in 1999 een advertentie waarin de opgeslagen onder delen te koop werden aangeboden. Had er niemand gereageerd, dan was die molen allang opgestookt. Naast de tram is er nog meer mobiel erfgoed te zien op de beurs. Zoals diverse gerestaureerde auto's, en buiten zelfs vliegend erfgoed, terwijl aan de kade enkele historische schepen liggen, zodat ook varend erfgoed goed vertegenwoor digd is. Drie dagen lang de wereld van het erfgoed onder één dak, het is een bezoek meer dan waard. Ewout van der Dussen april 2007 Heemschut 15 Foto 2 Tramwagen GTr 663 uit 1912 Foto 3 Interieur tramwagen Foto 4 Restaurator van der Weel aan het werk

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 17