i35 Ten geleide 35 36 ffir 2007, jaar van molens Jaarprogramma Rubrieken 4 Heemschut Actief 12 Verenigingsnieuws 26 Snuffelen 28 Laatste nieuws 39 Erfgoedexeursie 40 Ledenservice Steun il Zes eeuwen al domineert de molen in het Hollandse landschap. Volgend jaar wordt dit gevierd. De Erfgoedexcursies voor volgend jaar zijn alweer in de maak. Wat staat er op het programma? Karei Loeft, directeur a.i. Foto Heemschut. Op 11 november hebben actieve leden van Heemschut tijdens de zoge naamde Kaderdag meegepraat over de nieuwe koers van de vereniging. In verschillende workshops werden deelonderwerpen doorgesproken, van de bescherming van waardevolle cultuurelementen in ons land tot de ver anderende wereld van de public relations. De tijdens deze dag gemaakte opmerkingen worden meegenomen in het plan van aanpak, dat richting geeft aan de nieuwe koers van de vereniging. Dit plan wordt deze maand nog besproken door het bestuur van Heemschut. Meer hierover in het komende nummer van Heemschut. Ondertussen dreigt zwaar weer voor Heemschut. De langdurige sub sidierelatie met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg is tijdens een bijeenkomst met andere organisaties door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen opgezegd. Dit heeft te maken met een andere subsidiesystematiek volgens de richtlijnen van de cultuurnota, waarin onze vereniging vooraf niet is gekend. Vanaf 2008 kunnen organisaties in het monumentenveld alleen projectmatige aanvragen doen via de Mondriaanstichting. Daarnaast wordt voor een beperkt bedrag 'kennis ingekocht' door de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumenten. Behalve voor onze vereniging hebben de wijzigingen vanaf 2008 directe gevolgen voor onder meer de Koninklijke Nederlandse Oud heidkundige Bond, de internationale organisatie ICOMOS, de Vereniging voor Behoud van Monumentale Kerkgebouwen en de Stichting Open Monumentendag. Heemschut zal zich sterk inzetten om er voor te zorgen dat er voldoende kansen en draagvlak blijven voor cultuurmonumenten. Naar mijn persoonlijke mening is het juist nu noodzakelijk om ons werk voor het cultureel erfgoed meer onder de aandacht te brengen, nu blijkt dat de overheid traditie, continuïteit en een jarenlange goede relatie lijkt te negeren. Uw steun als lid is daarbij onontbeerlijk! Karei Loeff Algemeen directeur a.i. december 2006 Heemschut 3

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 5