Foto 6-9 Dongen Het onderhoud aan de kerk is sinds ongeveer 1980 gestopt zonder protest. Sinds die tijd is de kerk sterk in verval geraakt. vindt de Task Foree. Ook verdienen bancaire vormen van financiering veel meer aandacht. In veel andere landen in Europa zijn wel adequate voorzieningen getroffen voor het behoud van kerkgebouwen en is sloop van kerkgebouwen ondenkbaar. De Task Force vindt dat de samenleving meer over moet hebben voor het behoud van het religieus erfgoed vanwege het brede maatschappelijk belang. Zij voorziet dat de problemen in toenemende mate op het bordje van kerkeigenaren en gemeenten worden gelegd als het beleid van rijksoverheid en kerkleiders niet wijzigt. Daardoor zullen conflicten en spanningen op lokaal niveau nog verder toenemen. De Task Force is voorstander van een beleid waarin kerkgebouwen in hogere mate open en toegankelijk zijn voor brede lagen in de bevol king en voor passend multifunctioneel gebruik, zoals concerten en kunsttentoonstellingen. Dat multifunctioneel gebruik wordt momenteel nog veel te vaak gefrustreerd door beperkend beleid van kerkeigenaren, maar ook door regelgeving van overheden. De mogelijkheden van passend multifunctioneel gebruik van kerkgebouwen zijn zeer groot, zo leren goede praktijkvoor beelden uit het hele land. Secretariaat Task Force Toekomst Kerkgebouwen: Drs. A. R. Wolters, Kamerikstr. 11, 5045 TW Tilburg e-mail: Secretariaat.kerkgebouwen@gmail.com website (i.o.): www.toekomstkerkgebouwen.nl ■JIBM' 'M" 22 Fleemschut december 2006

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 24