Column 32 Netwerk voor vangnet Ten geleide 34 Kermistent bij Leid se Waag? Rubrieken 4 Heemschut Actief 9 Nieuw: Vereniging 33 Nieuw: Laatste nieuws 36 Publieksevenementen landelijk bureau 37 Excursies provineiale commissies 39 Snuffelen 40 Ledenservice Harm Bruins Slot, voorzitter. Foto Hans Willink Dagelijks bestuurder van Heemschut Lambert de Visser breekt een lans voor het opbouwen en in stand houden van een hecht netwerk van informanten die in een vroeg stadium waarschuwen dat een monument wordt bedreigd. De Aalmarkt in Leiden ondergaat een drasti sche verandering. Wat er nu geboden wordt aan nieuwbouw is niet meer dan een kermis tent, vindt Rob Onel van de PC Zuid-Holland. Het weerwoord van Attika Architecten: De stad leeft, de nieuwbouw voegt zich. Na een dienstverband van vijfjaar hebben wij eind april officieel afscheid genomen van algemeen directeur Henk Jan Derksen. In goed overleg met het bestuur is besloten dat Henk Jan Derksen buiten Heemschut een nieuwe uitdaging aan zal gaan. Door het bestuur is Karei Loeff aangetrokken als waarnemend directeur. Karei is actief als vice-voorzitter van de Provinciale Commissie Noord-Holland en oprichter van 'Monumentenadvies.nl', advies bureau op het gebied van architectuurgeschiedenis, cultuurhistorie en educatie. De komende tijd zal, naast de dagelijkse gang van zaken binnen de vereniging, worden gewerkt aan vernieuwing binnen de vereniging, waarbij we de goede dingen zeker willen behouden. Eén van die veranderingen ging in bij het vorige nummer van Heemschut. Ons verzoek om reacties op de nieuwe vormgeving leverde veel op. Met uw inbreng heeft de redactie de opmaak verder aangescherpt, met als resultaat onder meer een betere leesbaarheid en grotere foto's. De inhoud van het themanummer, de wederopbouw, zal de komende tijd zeker terugkomen als een van de aandachtspunten, zoals verwoord in ons beleidsplan. Behalve een eerste aanzet tot vernieuwing in eigen gelederen ben ik, samen met rijksadviseur voor cultureel erfgoed Fons Asselbergs, oud-directeur- generaal van OCW, Jan Jessurun en de commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht Boele Staal, een verkenning gestart naar een nieuwe vereniging voor cultureel erfgoed. Dit mede vanuit mijn constatering dat het erfgoedveld zodanig in beweging is, dat het gebaat is bij een bundeling van krachten en een grotere maatschappelijke betrokkenheid. De komende tijd wordt u door ons tijdschrift en de pers op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen. Harm Bruins Slot, voorzitter juni 2006 Heemschut 3 ■atijdF&WW Nw*em©.V»P

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 5