Excursies van de provinciale commissies Extra wandeling Oostelijk Havengebied Feest op Hartjesdag Excursie naar Achterhoek Naar Deventer Lier in België Opg even juni 2006 Heemschut 37 1. Foto linkerpagina Het Kasteel Middachten. 2. Rechter foto linkerpagina: de Rode Slaapkamer van Middachten. Foto's: Henri Kleijer 3. Foto rechts The Whale in het Oostelijk Havengebied van Amsterdam. Dit gebouw is ontworpen door Frits van Dongen. Foto: Visualtext Zaterdag 8 juli Op 8 juli organiseert Stads- wandelkantoor in samenwerking met Heemschut een wandeling door het Oostelijk Havengebied Amsterdam. Een vervolg op kleine schaal van het geslaagde evenement rond het Lloyd Hotel in januari. Dit keer dus alleen een wandeling in de wijk vol spraak makende architectuur met behoud van het unieke havenkarakter. Prijs 9 per persoon, ter plaatse te betalen. gg@stadswandelkantoor.nl. Maandag 21 augustus Hielden de Amsterdammers al in de vroege Middeleeuwen een hertenjacht in de Haarlemmerhout? Of was het feest op de derde maandag in augustus de naamdag van de godin Hertha? Ondanks de duistere oor sprong van Hartjesdag was het in Amsterdam een volksfeest met ver kleedpartijen en vuurwerk. In het monumentenjaar met het thema "feest"bezoeken we tijdens de wandeling (voormalige) theaters, hotels, feestzalen en de uitgaans centra. Ook nieuwe plannen en bouwwerken passeren de revue. Programma 10.30 uur: Ontvangst in Beurs van Berlage, café Beursplein 2. 11.00 uur: Start wandeling door 'feestelijk' Amsterdam en bezoek aan Rho hotel en The Grand. 12.45 uur: lunchpauze bij het Rembrandtsplein. 13.30 uur: Bezoek aan voormalige maison Stranders. Met de tram en vervolgens wandeling over de Keizersgracht naar het Leidseplein. 15.30-17.00 uur: high tea in het American Hotel. Prijs Leden Heemschut 22.50 p.p., niet-leden 27.90 inclusief koffie en high tea. Exclusief strippenkaart en lunch. Inschrijving Mevr. G.LOen, 020-6258173. Uitsluitend telefonisch vanaf 9.00 uur op 12 juni. Maximaal 25 deelnemers. Na aanmelding het bedrag overmaken op rekeningnummer 162226 van Heemschut Commissie Amsterdam. Deelname is pas definitief na ontvangst. Zaterdag 7 oktober De Provinciale Commissie Gelderland houdt zaterdag 7 oktober haar jaar lijkse excursie die dit jaar naar de Achterhoek voert. In de planning staat een bezoek aan de Hervormde kerk - oorspronkelijk gewijd aan St. Helena - te Aalten, waar we de door restaura teur Johan Albers weer tot schoonheid gebrachte muurschilderingen bewon deren. Van een andere orde is de in een nieuwe jas gestoken oude "Tricot"-fabriek" in Winterswijk, in gebruik als appartementencomplex. Na de lunch bezoeken we het boei ende landschap rond Winterswijk en enkele Scholteboerderijen. In het augustusnummer volgt de wijze van aanmelding. Zaterdag 7 oktober zaterdag 14 oktober De provinciale commissies Noord- Brabant en Zeeland bereiden een gezamenlijke excursie voor naar Lier in België. Deze plaats niet ver over de grens is cultuurhistorisch gezien zeer interessant. Naast het bekijken van De excursie van de Provinciale Commissie van Overijssel voert zaterdag 7 oktober naar Deventer. Op het programma onder meer een wan deling van sociëteit naar sociëteit, via het voetveer. De invloed van de plano logische kernbeslising 'Ruimte voor de Rivier" op het beschermd stadsgezicht wordt bekeken, de uitbreidingsplannen voor het historische stadhuis en het wonen boven winkels in het centrum komen aan de orde. In het komende nummer meer gege vens over programma, aanmelden en kosten. Lier zal er ook gelegenheid zijn om kennis te nemen van de wijze waarop men in België beleid voert ten aan zien van de zorg voor monumenten. Meer over de excursie in augustus.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 39