Publieksevenementen van het landelijk burea Uniek compleet landgoed Exclusief bezoek Kasteel Middachten naar de privévertrekken en de tuin Vooraankondiging Landelijke Heemschutdag 2006 in Vlissingen Vrijdag 3 november Muiderslot Agenda publieksevenementen 2006 gegevens onder voorbehoud Zaterdag 30 september Flevoland: Nieuw land Erfgoedcentrum Lelystad. Werkeiland Lelystad en Wortman Gemaal Vrijdag 21 juli Kasteel Middachten, privé- vertrekken, De Steeg s» Middachten dateert in de huidige gedaante uit het eind van de 17e eeuw. Het ontleent zijn unieke karakter aan het feit dat het nog een landgoed in de ware zin van het woord is: het bestaat uit bossen, boerderijen en agrarische gronden. Het landgoed bleef compleet doordat het nooit is verkocht. Het kasteel is ingericht met de oorspronkelijke inboedel, waaronder een grote collectie portretten, meubels, serviezen, zilver en glaswerk. De tuinen zijn een lust voor het oog. Vanaf midden 19e eeuw drukte de bekende landschapsarchitect C.E.A. Petzold zijn stempel op de tuinen van Middachten. Rond 1900 was het Hugo Poortman die de tuin zijn huidige aanzien gaf. Te bezichtigen zijn o.a. de lage tuin met zomerplanten, de krui dentuin, de oranjerietuin, de heestervakken en de met klim rozen omzoomde grastennisbaan, die wordt afgesloten door een voor Nederland unieke treillage. Vrijdag 21 juli 2006 Vanwege de grote belangstelling in de twee voorgaande jaren wordt vrijdag 21 juli opnieuw een publieksevene ment op Kasteel Middachten, De Steeg gehouden, exclusief voor Heemschut deelnemers. Ditmaal met een bezoek aan de privévertrekken van het kasteel. Na de inleiding in het Groene Theater door conservator N.W. Conijn worden de deelnemers in het kasteel rondgeleid. Ook op het programma: een begeleide rondwandeling in de tuin. Als af sluiting wordt in de Oranjerie een drankje geschonken. Tijdsduur: 13.00 tot 17.00 uur. Route Vanaf het verkeersplein Velperbroek richting Zutphen. Na 7 km afslag De Steeg. Volg de bordjes tot de parkeerplaats (P). Per openbaar vervoer: NS station Arnhem, Rheden of Dieren, Connexxion lijn 43. Kosten: 25 p.p.; leden Heemschut 22,50 p.p. Aanmelding tel. 020-622 52 92 of per email info@heemschut.nl Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst en zijn definitief na ontvangst van het bedrag op rekening nr. 165 831 t.n.v. de Bond Heemschut te Amsterdam o.v.v. Middachten 2006. Zaterdag 16 september De landelijke Heemschutdag is dit jaar in Vlissingen. In vorige nummers van Heemschut heeft U kunnen lezen welke rol de Bond (oktober 2005 en februari 2006) speelt bij de invulling van het Scheldeterrein (KSG), gren zend aan het centrum van de stad. Daarnaast proberen wij het unieke wederopbouw-hotel Britannia uit slopershanden te redden (zie artikel op pagina 22, 23). Op het voorlopige programma staan onder meer de ontvangst in de tim merfabriek op het terrein van de voormalige Schelde-werf (KSG) en uitleg over de voornemens voor het opnieuw door de stad in gebruik nemen van dit terrein. Het werfterrein wordt bekeken, 's Middags volgt een wandeling door de stad, met op de route onder meer hotel Britannia en het Muzeeum. In het volgende nummer uitvoeriger informatie over het programma, de kosten en aanmelding. 36 Heemschut juni 2006

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 38