Actief februari 2006 6 DRENTHE Discussiebijeenkomst Norg Norg - Een discussiebijeenkomst van Heem schut Drenthe in Norg heeft ongeveer 25 leden en belangstellenden getrokken. Daarmee is het -voorzichtige - succes van een eerdere bijeen komst in Amen geëvenaard. In Norg gaven leden van de Drentse Technische Commissie tekst en uitleg over diverse acties die in Noord-Drenthe zijn gevoerd. Daaronder het verzet tegen bouwplannen in het centrum van Eelde, tegen hoogbouw in Norg en tegen een opdringerig bedrijventerrein in Peize. Bovendien gaf Wim Postma van het project team dat Veenhuizen nieuw leven moet inbla zen, uitleg over de ontwikkelingen in het rond het oude gevangenisdorp. Na de geslaagde bijeenkomsten in Amen en Norg staat een discussieavond in Zuidwest- Drenthe op het programma. Meer informatie daarover in een volgend nummer van dit blad. Tribune Asser Stadsbroek gesloopt Assen - De tribune op het Stadsbroek in Assen is gesloopt om plaats te maken voor een modern sportcomplex. De tribune, gebouwd rond 1927, was volgens de Technische Commissie van Heemschut Drenthe een inte ressant bouwwerk, maar niet interessant genoeg om in actie te komen tegen de afbraak. Toch blijft het een verlies. De tribune (zie Heemschut oktober 2005) herinnerde aan de opvattingen over sport in de tijd van de Olympische Spelen van Amsterdam. Op het voetbalveld voor de tribune speelde het Asser ACV tegen Ajax om het kampioenschap van Nederland. Ook de legendarische Abe Lenstra toonde er zijn fenomenale voetbaltalent. Draaibrug over het Linthorst-Homankanaal. Foto Casper Ie Gras Bruggen Linthorst-Homankanaal - voorlopig - veilig Midden-Drenthe - Even leek het erop dat Heemschut Drenthe in actie moest komen om de draaibruggen over het Linthorst-Homan kanaal te redden. De gemeente Midden- Drenthe, zo luidde een gerucht, was van plan de karakteristieke metalen bruggen te slopen en te vervangen door dammen. Dat leek een ernstige bedreiging voor het landschap rond het kanaal, dat ontstond tijdens de ontginnin gen in het kader van de Werkvoorzieningen in de jaren twintig van de vorig eeuw. Hoeveel er waar was van die geruchten is onduidelijk, maar inmiddels is Midden- Drenthe wel in overleg met de gemeente Hoogeveen, de provincie Drenthe, het Waterschap Reest en Wieden en erfgoedorga nisatie Drents Plateau over de toekomst van de slecht onderhouden bruggen, het kanaal en het landschap. Heemschut Drenthe blijft de ontwikkelingen volgen. Eric le Gras In hoog tempo verdwijnt de klassieke voetbal tribune van Asser Stadsbroek in de puincontainer. Foto Casper le Gras UTRECHT Prins Hendrikpark in Baam Baarn - Het Prins Hendrikpark in Baarn is een van die gebieden die bij het Monumenten Inventarisatieproject (kortweg MIP), is aange duid als een van de zeshonderd gebieden in Nederland die van cultuurhistorisch belang zijn, maar waarvoor nog geen beschermende maatregelen zijn getroffen. Tot op heden heeft de gemeente Baarn er niet voor gekozen om dit gebied de status van Beschermd Dorpsgezicht te verlenen. Heemschut is met de bewoners van het betreffende park van mening dat alles in het werk zal moeten worden gesteld om deze status alsnog te bereiken. Het Prins Hendrikpark is gesitueerd in de drie hoek die gevormd wordt door de Van Heutzlaan, Amsterdamseweg en de spoorlijn Amsterdam-Amersfoort. Het park vormt de overgang van het stationsgebied in Baarn naar het Roosterbos en het Baarnse bos. De aanleg van het park is gestart rond 1880 en heeft geduurd tot ca. 1900. De meeste nu nog aanwezige bebouwing is in die periode gereali seerd. Het gebied omvat al tenminste negen gemeentelijke monumenten en zestien panden met de MIP classificatie: 'van hoge waarde'. Het is een van de oudste villaparken in Nederland. De vele monumentale panden zijn in diverse bouwstijlen gerealiseerd, zoals Classicisme, Eclecticisme, Neo- Renaissance, Traditionalisme en Nieuwe Kunst. Het oorspronkelijke lanenstelsel is grotendeels intact, wat ook geldt voor de aanwezige groen voorzieningen. In de afgelopen tijd zijn er enige fraaie villa's gesloopt en vervangen door appartementengebouwen in enigszins histori serende stijl. Dit is een ongewenste ontwikke ling, die het gebied ernstig bedreigt. Met name door het feit dat de veelal grote villa's op ruime percelen staan, is het financieel aantrekkelijk om tot vervanging door een appartementenge bouw over te gaan. Een beschermde status van het gebied is dan ook beslist geen overbodige luxe. J. van Doojti Copelandschap Kockengen Kockengen - In het decembernummer maakten we al melding van deze kwestie; toen

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 8