Errata Jaaragenda publieksevenementen februari 2006 Service 37 In Heemschut 6 van 2005 staat op pagina 8 een verkeerd bijschrift. Op de tekening uit de nota Belvedere staan niet de MIP-gebieden van het Monumenten Inventarisatie Project aangeduid, maar de Belvederegebieden. Op pagina 15 staat in het fotobijschrift vermeld dat hier de Sumatrastraat in de Haagse Archipelbuurt te zien is. Dit moet zijn de Surinamestraat. Onder voorbehoud Inl. 020-622 52 92 info@heemschut.nl Zaterdag 22 april en dinsdag 25 april Maastricht, 'in het voetspoor van Victor de Stuers' Regionaal Historisch Centrum Limburg: Minderbroederskerk Lezing Jos Perry, auteur biografie Victor de Stuers D ominicanerkerk Kruisherenhotel Zaterdag 20 mei Algemene Ledenvergadering, raadhuis Dudok, Hilversum middagprogramma Vrijdag 21 juli Kasteel Middachten, privé vertrekken, De Steeg Zaterdag 30 september Flevoland: Nieuw land Erfgoedcentrum Lelystad. Werkeiland Lelystad en Lovink Gemaal Vrijdag 3 november Muiderslot Kruisherenhotel, ontbijtzaal. Foto Etienne van Sloun zaterdag 22 april dinsdag 25 april Victor de Stuers (1843-1916) de aartsvader van de Monumenten zorg in Nederland, was een Maastrichtenaar. In 1873 verscheen zijn beroemde pamflet 'Holland op zijn smalst': een niet mis te verstane aanklacht tegen de verloedering van het nationale erfgoed. Het pamflet markeerde een omslag, samen met de architect Pierre Cuypers heeft Victor de Stuers veel monumenten ook voor Maastricht behouden. Op bovengenoemde dagen wordt in samenwerking met Monumenten zorg van Maastricht een zeer bij zonder programma samengesteld: een lezing door dr. Jos Perry, biograaf van Victor de Stuers en bezoeken aan drie monumentale kerken, alle nu in hergebruik. Minderbroederskerk, zetel van het Regionaal Historisch Centrum Limburg; Dominicanerkerk, thans nog in restauratie, binnenkort cultureel centrum en boekhandel. In 1868 is in deze kerk door Victor de Stuers 's werelds oudste voorstelling van Thomas van Aquino, een wand schildering uit 1337 blootgelegd. Deze wandschildering wordt gerestaureerd na openstelling van de boekhandel. Als derde wordt het voormalige Kruisherenklooster, thans een eigentijds design hotel bezocht. Dit hotel was in 2005 winnaar van de Victor de Stuers Monumentenprijs Maastricht. In het stadhuis van Maastricht wordt de middag afgesloten. Voor beide dagen geldt een maximum van 100 personen. Programmaduur 11 tot 16.30 uur. Toegang €32,50 p.p.; voor leden Heemschut €25 p.p. Aanmelden: Heemschut, 020-622 52 92, info@heemschut.nl In het aprilnummer van het tijdschrift wordt het volledige DRENTHE Excursie Emmen Zaterdag 13 mei organiseert Heemschut Drenthe een excursie naar Emmen. Het programma begint om 10.30 uur met een ontvangst op het gemeentehuis door de wethouder van Cultuur. Daarna volgen een inleiding over 'Oud en Nieuw in Emmen' door Hans Ladrak van de provinciale commissie van Heemschut en een rondleiding door het gemeente huis. Na de lunch staat een wandeling door 'Oud en Nieuw' in Emmen op het programma. Kosten 15 euro. Aanmelden bij mevrouw J. Cock: tel.0592- 341025, email cockolivier@tele2. nl Discussieavond Frederiksoord Dinsdagavond 28 maart houdt Heemschut Drenthe een discus sieavond in museum De Koloniehof in Frederiksoord. De aanvang is om 20.00 uur. Aan de orde komen de zaken waar Heemschut zich in Zuidwest Drenthe mee bezig heeft gehou den of nog aan werkt. Na een korte pauze volgt een inleiding over 'Ontwikkelingen bij de Maatschappij van Weldadigheid' door directeur J.J.Mensink van de Maatschappij. De toegang is gratis en ook niet- leden zijn welkom. Aanmelden bij mevrouwJ.Cock: tel 0592-341025, email cockolivier@tele2.nl Vooraankondiging Maastricht

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 39