Afscheid Tessa van der Putten En verder Muzikaal Monument Veere Heemschut Erfgoedprijs Vesting Flevoland Schootsvelden onder schot Valletta verklaard Amsterdams vergeten letters Leven achter de gevel Column Ontslag oktober 2004 Heemschut 3 Heemschut Actief Heemschut Kaderdag Publieksevenementen Ledenservice Nieuwe uitgaven Tegen de machtige Onze-Lieve-Vrouwekerk van Veere aangebouwd staat een hallekerk, waar op 18 december Heemschuts Muzikaal Monument plaatsvindt. 3 4 Welke gemeente heeft zich dit jaar het meest verdienstelijk gemaakt voor het cultureel erfgoed? Heemschut komt met een nieuwe prijs. 41 Monumentale militaire verdedigingswerken zijn in de IJsselmeerpolders niet te vinden. Verdedigingswerken tegen het water des te meer. 30 De eeuwenoude schootsvelden van Sittard zijn uniek voor Nederland. Maar Heemschut vreest dat zij ten offer vallen aan stads ontwikkeling en schaalvergroting. 2 2 Na twee artikelen over de gevolgen van het verdrag van Malta (officieel Valletta) voor het onroerend en het roerend erfgoed in vorige nummers van dit tijdschrift, nu een samenvatting van enkele kernbegrippen uit het verdrag. 3 2 Deel 4 uit een serie over Amsterdamse gevel reclames van grafisch vormgever Sanne Pleiter. Deze keer geschilderde gevelopschriften uit de jaren twintig en dertig van de vorige eeuw. 25 Boeren die zich tegenover de heren van het hoogheemraadschap wisten vrij te pleiten van achterstallig onderhoud van dijk en water wegen, konden met opgeheven hoofd door de grote deur aan de voorkant van het Rijnlands huis naar buiten. Wie veroordeeld werd, ging door het kleine deurtje de trap af, in het cachot. 46 Tot onze spijt treedt Tessa van der Putten uit de redactie van Heemschut. In de korte tijd dat ze aan de redactievergaderingen deelnam, zorgde ze voor een frisse inbreng. Tessa blijft de rubriek 'Leven achter de gevel' schrijven. De redactie bedankt haar voor haar inzet. 'Dat waren angstige momenten voor de net aangetreden eindredacteur. "Kan hij nog ontslagen worden?" Het klonk alsof de vraagsteller het klusje het liefst ter plekke nog snel even wilde klaren.' Excuses voor dit staaltje van zelfplagiaat, uit mijn eerste column in Heemschut. Ik neem geen voorbeeld aan Winston Churchill, die zei zichzelf graag te citeren om zo wat pit te geven aan zijn conver satie. Helaas dringt dit citaat zich op doordat ik net zelf ontslag heb genomen. Zo is de cirkel rond. Over het waarom van mijn ontslag zal ik niet uitweiden - er is al ellende genoeg op de wereld. Wel wil ik kwijt dat er bij Heemschut capabele en aimabele mensen rondlopen aan wie ik met plezier zal terugdenken. Hen bedank ik voor de samenwerking. Vooral dank ik Tiny, Dolly, Ellen, Gea, Louis, Joseeph en Ewout van het landelijk bureau en de redacteuren Tessa, Jan Derk en Flip. Maarten Meester

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2004 | | pagina 5