Werken met Zeeuwse kaarten w wo€/ Werken met Zeeuwse kaarten Bourtange opent deuren voor Heemschut-leden Gratis introducé mee 10 procent korting op logies 5 korting voor Heemschut-leden 44 Service oktober 2004 Handleiding bij het gebruik van oude topografische kaarten G R OO I F. HOOGi: Wie zich als amateur of professional verdiept in het verleden, kan eigen lijk niet zonder oude kaarten. Dat geldt voor allerlei vormen van histo risch onderzoek, maar in het bijzonder voor onderzoek waarin het cultuurlandschap centraal staat. Oude kaarten zijn bovendien onmisbaar bij verschillende soorten van toekomstgericht onderzoek zoals planolo gie, stedenbouwkunde en landschapsarchitectuur. Wie een oude kaart zinvol als bron wil gebruiken, moet het doel kennen waarvoor de kaart ooit werd vervaardigd. Aan de hand van voorbeelden uit Zeeuwse archieven geeft Werken met Zeeuwse kaarten onderzoekers inzicht in de diverse soorten oude topografische kaarten, hoe ze ontstaan zijn en hoe ze als bron zijn te gebruiken. Verder is er een inleiding op oude kaarten en kaartmakers in het algemeen. Hierdoor is deze gids niet alleen van belang voor onderzoek naar de geschiedenis en het landschap van Zeeland, maar ook een nuttige hand leiding voor onderzoekers in andere provincies. Leden van Heemschut betalen tot 30 november 2004 de prijs van 12,95 i.p.v. 17,95 voor Werken tnet Zeeuwse kaarten. Handleiding bij het gebruik van oude topogirajische kaarten. Tot einde 2004 heet Vesting Bourtange Heemschut-leden op een genereuze manier welkom. Wie zijn lidmaatschapskaart laat zien, kan gratis een introducé meenemen. En Heemschut-leden krijgen 10 procent korting op logies in de logementen van Vesting Bourtange (met gratis toegang tot de musea in Bourtange). Voor inlichtingen en inschrijven kunt u bellen met Vesting Bourtange, 0599-354600. Zie ook www.bourtange.nl

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2004 | | pagina 46