e/de/r\,4'e'/i> In samenwerking met Het Nederlands Vesting Museum Inspectietochten in de gracht van de Vesting Naarden Exclusieve rondwandeling voor leden van Heemschut 50 procent korting voor Heemschut-leden Service 43 Op zaterdag 30 en zondag 31 oktober zal exclusief voor leden van Heemschut een circa anderhalf uur durende vestingrondwandeling worden georganiseerd over de enveloppe van de Vesting Naarden. Tijdens deze rondwandeling zal specifiek ingegaan worden op de vestingbouw-technische en militair-technische aspecten van de vesting. In de rondwandeling opgenomen is een bezoek aan de Utrechtse Poort. Dit deel van de vesting is normaal niet voor publiek toegankelijk. Het museum gaat om 12.00 uur open, het programma start om 12.30 uur met ontvangst door de directeur, de heer Kreuger. U bent onge veer om 14.30 uur weer terug in het museum. Voor dit programma geldt de normale entreeprijs van Het Nederlands Vesting Museum. De rondwandeling en een kop koffie of thee worden u aangeboden door het museum. In 1704 stierf Menno van Coehoorn, Nederlands grootste vestingbouwer. Het Nederlands Vestingmuseum in Naarden schenkt aandacht aan het leven en werk van Menno van Coehoorn in een expositie onder de titel 'Grof geschut'. Vanuit het museum vertrekken regelmatig inspectievaartochten door de vestinggracht. Tijdens zo'n vaartocht vertelt de schipper hoe zo'n vesting werd gebouwd, waar de sterke en zwakke punten van de verschillende bastions zitten en hoe een belegering in z'n werk ging. Vanaf het water krijgt de vesting een heel ander gezicht, van een grimmiger schoonheid dan kijkend vanaf het land naar de mooie groene vestingwerken. Reserveren Reserveren voor de rondwandeling kan tot 22 oktober op telefoon 035-6945459. Maximum deelname: dertig personen per dag. Weer Gezien het jaargetijde, raden we u aan regenkleding mee te nemen en stevige schoenen te dragen. Het Nederlands Vesting Museum, Westwalstraat 6,1411PB Naarden, tel. 035-6945459, www.vestingmusenm.nl,info@vestingmuseum.nl. Deze actie is geldig tot 31 oktober 2004. Tijden Vaartochten vinden plaats op zaterdag en zondag vanaf 12.30 uur. Voor informatie, reserveringen en groepsbezoek kunt u bellen met 035-6945459. Op vertoon van de lidmaatschapspas van Heemschut krijgt u voor uzelf en twee introducés 50 procent korting op de prijs van de vaartocht. oktober 2004

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2004 | | pagina 45