Muzikaal Monument Veere 'Heel de wereld trekt naar Veere'* oktober 2004 Service 37 Zaterdag 18 december 2004 N.B. Wijziging programma publieksevenementen Op zaterdag 18 december a.s. vindt het Muzikaal Monument plaats in Veere en niet zoals aangekondigd in Goes. Dit om verschillende redenen: in 2005 bestaat Goes 650 jaar en na grondige restauratie zal het museum voor Noord- en Zuid- Beveland weer open zijn, een mooie gelegenheid het museum bij het programma te betrekken. Op zaterdag 18 december stelt Heemschut u in de gelegenheid een kooruitvoering door het Zeeuws Vocaal ensemble onder leiding van Kees van Eersel mee te maken op een bijzondere locatie, namelijk in de Kleine Kerk van Veere. De Kleine Kerk, een zoge naamde hallenkerk, is tegen de Grote Kerk aangebouwd. De periode van het jaar is bepa lend voor de samenstelling van het muziekprogramma, kerkelijk bezien de Advent en wereldlijk bezien de winter. Uitgevoerd worden werken van onder anderen M. Praetorius, J.S. Bach en van de dirigent Kees van Eersel. Wie kent niet het stadhuis van Veere? In de Gouden Eeuw van Veere (ca. 1450-1558) werden het stadhuis, de Grote Kerk, de cisterne en de vestingwerken, waaronder de Campveerse Toren gebouwd: Veere staat letterlijk bol van de monumenten: van verre bepaalt de Grote Kerk het aanzien van de stad. De beiaard van het stadhuis van Veere behoort tot de mooiste van Nederland en zal voor deze gelegenheid door Van Eersel worden bespeeld. Zeeuwse Mijmeringen, Ritter jr.P.H.1921. Aanvang programma 13.00 uur concert in de Kleine Kerk: n.b. ingang Kapellestraat 27. 14.15 uur begeleide wandeling langs al het schoons van Veere en een bezoek aan onder andere het prachtige stadhuis en de Schotse huizen. 16.30 uur afsluiting. Aanmelden en Inlichtingen Telefonisch of schriftelijk: Heemschut, Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam, info@heem- schut.nl, tel. 020-6225292, onder vermelding van uw naam, adres en aantal deelnemers. Inschrijving is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op giro 165831 t.n.v. Bond Heemschut te Amsterdam, o.v.v. 18 december 2004. Na betaling ontvangt u de bevestiging. Sluitingsdatum: 10 december. Voor meer informatie en de annuleringsvoorwaarden zie: www.heemschut.nl of op aanvraag. Kees van Eersel en het Zeeuws Vocaal Ensemble Het Zeeuws Vocaal Ensemble, in 1988 opgericht door Kees van Eersel (foto boven), voert wereldlijke en geestelijke koormuziek uit van de Middeleeuwen tot nu. Het treedt veel op in binnen- en buitenland. Van Eersel, opge leid aan het conservatorium van Rotterdam en Utrecht, met als hoofdvak orgel en piano, heeft diverse prijzen en onderscheidingen behaald. Hij is cantor-organist van de Grote Kerk in Goes en stads- beiaardier van Zierikzee en Veere. Kosten 15 p.p.; leden Heemschut 12,50 p.p.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2004 | | pagina 39