Belvedere-gebied Staats- Spaanse linies Excursies Algemene vergadering van Leden Leven achter de gevel: modern in het Prinsehuis Op en onder de Nieuwe Hollandse Waterlinie En verder 5 17 17 23 33 36 40 Column Alkmaar heet Heemschut van harte welkom april 2004 Heemschut V:* Van veel verdedigingswerken in westelijk Zeeuws-Vlaanderen zijn 'de scherpe kanten' afgesleten door vreedzaam gebruik. Toch zijn ze nog altijd goed herkenbaar in het landschap. Misschien neemt dankzij Belvedere hun herkenbaarheid zelfs toe. Oordeel zelf tijdens de excursie op 12 juni 2004. 24 's Ochtends vergaderen, 's middags zien waar u het allemaal voor doet. Heemschut-leden hebben in Alkmaar de keuze uit een cultuur historisch zeer waardevol programma. Tot in de nok van de Grote Kerk, diep in het stadhuis of door de droog makerij de Schermer. 30 'Eigentijds' spreekt de burgemeester zeer aan, hoewel hij portefeuillehouder monumenten is en zetelt in een waardevol zeventiende- eeuws pand in het historisch centrum van Hellevoetsluis. 38 Om de NHW kan niemand heen, nu 2004 in het teken staat van de verdedigingswerken. Een gesprek met kenner Anne Visser, die op 2 9 mei een tocht door het gebied leidt. 2 6 Heemschut actief Verslag KNOB-studiedag Jargon Amsterdam/Unesco Publieksevenementen Ledenservice Nieuwe uitgaven Tot de mooiste steden in Noord-Holland noord behoort Alkmaar. Velen van u zullen er weieens geweest zijn, bijvoor beeld om op een vrijdagochtend in de zomer de sfeer te proeven van de drukke kaasmarkt op het Waagplein met zijn oude tradities, of om op een ander moment eens in alle rust een wandeling te maken langs de grachten en over de bolwerken of door de Alkmaarder Hout. Misschien bezocht u ons grootste monu ment, de Grote of Sint-Laurenskerk, ter gelegenheid van een van de vele evene menten daar - een antiekbeurs, een boekenbeurs - of gewoon, om in stilte van het indrukwekkende laatgotische gebouw te genieten, waar het licht zo mooi door de ramen valt. Velen van u zullen ook het Stedelijk Museum kennen, vroeger in het oude Doelengebouw en nu in een nieuw museumgebouw aan het Canadaplein. Anderen komen hier als bezoeker van de concerten die gegeven worden op de schitterende historische orgels in de binnenstad. Misschien huurde u een fiets voor een tocht door het weidse polder landschap met zijn stolpboerderijen en molens, of om via de duinen naar strand en zee te gaan, of huurde u in de binnen stad een kano of waterfiets om Alkmaar en omgeving vanaf het water te verkennen. Die mooie stad, waar zoveel te zien valt op cultuurhistorisch gebied, viert dit jaar haar 750-jarig bestaan. Bij zo'n feestelijk jaar horen feestelijke activiteiten en in zo'n jaar zien we graag gasten komen. We vinden het dan ook een uitstekend idee van de Bond Heemschut om de jaarvergadering in onze stad te houden. Met veel plezier zullen we u op 15 mei ontvangen in de pas gerestaureerde Kapelkerk. En natuurlijk is er na het vergaderen gelegenheid om nader met Alkmaar kennis te maken. Tot ziens in Alkmaar, Marie van Rossen

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2004 | | pagina 5