Uitnodiging Algemene Vergadering van Leden Agenda Publieks evenementen 2004 april 2004 Service 33 Zaterdag 15 mei zaterdag 17 april Vesting Nieuweschans Gedichten in de Remise zaterdag 15 mei Middagprogramma Algemene Vergadering van Leden Alkmaar/ S chermer zondag 25 juli Openlucht Concert Kasteel Middachten, De Steeg zaterdag 2 5 september Vestingstad Bergen op Zoom zaterdag 18 december Kerst in Goes De kinderen en kleinkinderen van Heemschut-leden worden hierbij van harte uitgenodigd om mee te doen aan de jeugdactiviteiten tijdens het publieksevenement in Nieuweschans op zaterdag 17 april 2004. Heemschut organi seert de activiteiten samen met de Nederlandse Jeugdbond voor Geschiedenis (NJBG). De activi teiten zijn geschikt voor jongeren van tien tot en met zestien jaar en geïnspireerd op de Monumenten- kist. Ze vinden plaats van 12.00- 16.30uur, tegelijk met het 'normale' programma van het publieksevenement in Nieuweschans. Kijk voor alle informatie op www.heemschut.nl of www.njbg.nl.Je kunt ook bellen met het Landelijk Bureau van Heemschut (020-6225292, Ellen Wilbrink) of met de NJBG (070-3476598, Mira Spijker). Alle gegevens zijn onder voorbehoud Nadere informatie: 020-6225292 www.heemschut.nl info@heemschut.nl De voorzitter van de Bond Heemschut, ir. E.H. van Tuyll van Serooskerken, nodigt de leden van de vereniging uit voor de Algemene Vergadering van Leden op zaterdag 15 mei. De vergade ring begint om 10.30 uur en vindt plaats in Alkmaar, de stad die dit jaar haar 750-jarig bestaan viert. Als locatie is gekozen voor de monumentale Kapelkerk, gesitu eerd middenin het historische hart van Alkmaar aan de Kapelsteeg 3 De burgemeester van Alkmaar, mevrouw drs. M. van Rossen, spreekt het welkomstwoord. Gastspreker is de heer O. von der Gablentz, executive president van Europa Nostra, de pan-Europese federatie van niet-gouvermentele erfgoedorganisaties en oud ambassadeur van de Bonds republiek Duitsland in Nederland. Hij zal spreken over 'Erfgoed bescherming en de eenwording van Europa'. De Algemene Vergadering van Leden wordt bijeengeroepen conform artikel 13lid 4 van de Statuten. Het dagelijks bestuur brengt verslag uit over het gevoerde beleid in het afgelopen boekjaar en zet het te voeren beleid uiteen. De toegang is gratis. Alle leden hebben stemrecht op vertoon van de lidmaatschapskaart en na tekening van de presentie lijst voor aanvang van de vergade ring. De vergaderstukken kunnen vanaf 23 april worden opgevraagd bij het landelijk bureau van de Bond Heemschut. Na de vergadering en de geza menlijke broodjeslunch kunnen de leden en hun introducé(e)s deel nemen aan het middagprogramma dat rond 13.45 uur zal beginnen. Programma 10.00 uur Kapelkerk open, ontvangst met koffie en thee 10.15-10.30 uur Mogelijkheid tot het stellen van vragen over de financiële jaarstuk ken aan de penningmeester en algemeen directeur 10.30 uur Aanvang vergadering Welkomstwoord door de burge meester van Alkmaar, mevrouw drs. M. van Rossen Agenda Opening van de Algemene Ver gadering van Leden en welkomst woord door de voorzitter van de Bond Heemschut, de heer ir. E.H. van Tuyll van Serooskerken 1Verslag van de Algemene Vergadering van Leden van 17 mei 2003 2. Ingekomen en uitgegane stukken, mededelingen 3.Jaarverslag2003 Bond Heemschut 4. Vaststellen jaarrekening 2003 Bond Heemschut 5. Vaststellen contributie 2005 6. Benoemingen en herbenoe mingen Voor benoeming tot penningmees ter van het algemeen bestuur wordt door het algemeen bestuur voorge dragen mevrouw A. van den Berg Voor benoeming tot lid van het algemeen bestuur wordt voorge dragen de heer dr. Ph.M. Bosscher (lid provinciale commissie Groningen), als opvolger van de heer mr. H.F. Wolgen Voor herbenoeming in het alge meen bestuur komen in aanmer king de heer drs. H. Smit (voor- Alkmaar, de Kapelkerk. Foto Joop Elsinga, Gemeente Alkmaar. zitter provinciale commissie Overijssel), de heer drs. F.J.A. IJsselmuiden (voorzitter provin ciale commissie Noord-Holland) 8.a. Benoeming voorzitter Voor benoeming tot voorzitter van het algemeen bestuur wordt door het algemeen bestuur voorgedra gen mr. H.J.E. Bruins Slot 8.b. Overdracht en aanvaarding voorzitterschap 9. Vaststellen beleidsplan 2004- 2007 Onder gastvoorzitterschap van prof. dr. A. van der Zwan 10. Rondvraag Schorsing van de vergadering Agenda inhoudelijk gedeelte Heropening van de vergadering voor het inhoudelijk gedeelte 1Uitreiking Ton Kootpenning 2. Toespraak door de heer Otto von der Gablentz, Executive President van Europa Nostra 12.30 uur Sluiting van de vergadering 12.35 uur Introductie van het middag programma door mevrouw Gea Schilte 12.40-13.35 uur Broodjeslunch 13.45-16.00 uur Middagprogramma met excursies in Alkmaar en naar de Schermer (zie pagina 30) 16.00-16.30 uur Gezamenlijke afsluiting in het Hof van Alkmaar

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2004 | | pagina 35