'beeldbepalend in bouwen' Workum De gemeente Liemeer zoekt: Leden voor de Monumentencommissie Utrecht* Amsterdam Groningen hoofdvestiging Utrecht TeL 030- 2412912 Fax 030 - 2413934 www.jurriens.nl mail@jurriensbouw.nl Zeist Het afgelopen jaar zijn in de gemeente Liemeer ongeveer 40 panden succesvol aangewezen als gemeentelijk monument. Door het wijzigenvan de Woningwet met ingang van 1 januari jl. zijn werkzaamheden aan monumenten niet meer bouwvergunning-vrij. Bovendien moet een welstandsnota worden opgesteld. Deze wijzigingen hebben gevolgenvoor zowel de eigenaren als de gemeentelijke monumentencommissie.Voor werkzaamheden die regulier onderhoud betreffen zal een prak-tische procedure worden voorbereid. Alle verbouw- en restauratie- plannen moeten echter de commissie passeren en ook bij de opstellingvan de welstandsnota wordt de commissie uitdrukkelijk betrokken. Als uitbreiding op de gemeentelijke monumentenzorg wordt tevens een bescherming van dorpsgezichten voorbereid. Al met al is het wenselijk de Monumentencommissie uit te breiden.Met name personen die (beroepsmatig) actief zijn op het gebied vanstedenbouw, bou wrecht, kunsthistorie of monumentenrestauratie wordenopgeroepen hun belangstelling kenbaar te maken. Het lidmaatschap van de Monumentencommissie is een maatschappelijk relevante vrijwi11igersactiviteit. De vergaderfrequentie is ongeveer eenmaal per kwartaal. Informatie kunt u inwinnen bij mw. A.J. Schrama-van Kessel of de heer M.C.M. van Toor, telefoon 0172-536536.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2004 | | pagina 2