Heemschut zoekt nieuwe voorzitter oktober 2003 Service 43 Archeologische Kroniek meldt per provincie en in alfabeti sche volgorde van plaatsnaam en straat stukjes geschiedenis, opgra vingen, werkwijze, vorderingen en vondsten. In het verslagjaar kwamen de cultuurhistorische waardekaarten gereed, wat tot veel reacties leidde bij het provinciaal depot. Onder andere werden nieuwe vondsten gemeld. De betrokkenheid neemt toe. Beleidsregels hebben ertoe geleid dat meer gemeenten over tuigd zijn geraakt van de noodzaak tot het laten uitvoeren van verken nend archeologische onderzoek in een pril stadium van de planvoor bereiding. Voorts zien archeolo gisch Nederland en de Rijksdienst Oudheidkundig Bodemonderzoek zich steeds vaker geconfronteerd met een toenemende druk vanuit bepaalde delen van de samenle ving om het zogenoemde 'dubbel- gebruik' van archeologische monumententerreinen toe te staan. Dubbelgebruik komt in de praktijk neer op het bebouwen van archeologische monumenten, zonder deze op enige wijze aan te tasten. Men kan deze gebieden ook als groenoases gebruiken, in feite ook dubbelgebruik, maar veel creatiever en meer cultuurhistori sche verantwoord, aldus René Proos, provinciaal archeoloog van Zuid-Holland. Het gaat lang zaam, maar archeologie komt meer op de kaart, letterlijk én figuurlijk. Secretariaat: Mevrouw K. Gils, Gouden Leeuw 820,1103 KS Amsterdam. Contributie €25per jaar. Alles over orgels Op 6 september bood Piet van der Steen in de Sint-Maartenskerk te Zaltbommel tijdens de pauze van een orgelconcert Maarten Seijbel het eerste exemplaar aan. Seijbel is verbonden aan de Stichting tot behoud van het Nederlandse Orgel. Orgelrijkde rijkdom aan kerkorgels in Nederland werd samengesteld door Carel van Gestel. Nederland heeft een indrukwekkend bezit aan kerkor gels, zowel historische als eigen tijdse instrumenten. Nederland- Orgelland, het grote aantal bezoekers van de vele jaarlijks orgelconcerten onderstreept dat nog eens. Het boek begint met de ontwikkeling van het orgel door de eeuwen heen. Het beschrijft zo'n 45 orgels over het hele land en vertelt bij elk exemplaar iets over het ontstaan, de bouwers en de geschiedenis, en geeft de huidige dispositie. Vooral is er aandacht voor details als orgelkast, claviatuur en pijpwerk. Het boek is rijk geïllustreerd en bevat onder andere aparte hoofdstukken over verloren orgels, de kerkorgelbou wer Pels Van Leeuwen uit Den Bosch en over de orgelpijpenma kerij van Jaques Stinkes te Zeist. Zaltbommel, April is, 2003. 192p. ISBN90 5994 004 0. Prijs €34,90. Edu van Tuyll van Serooskerken heeft op de Algemene Vergadering van Leden Heemschut 2003 te kennen gegeven te willen aftreden als voorzitter. Inmiddels is een profielschets gemaakt van zijn opvolger. Leden kunnen zelf solliciteren of personen aandragen die zij geschikt vinden. De sluitingsdatum is verlengd tot 1 november. Profiel van de nieuwe voorzitter (m/v) Wij zoeken een bindende persoonlijkheid met: - ervaring met het besturen van een vereniging met actieve vrijwilligers; - aandacht voor de organisatie. Onze voorzitter heeft: - een visie op de monumentenzorg in Nederland en de rol van Heemschut daarin; - aantoonbare belangstelling voor het werk van Heemschut, zowel het beschermingswerk als de publiekstaken; - academisch denkniveau; - goede communicatieve vaardigheden (intern en extern); - de vaardigheden om boodschap en visie te kunnen uitdragen; - kennis op hoofdlijnen van de ontwikkelingen met betrekking tot monumentenzorg, cultuurhistorie en ruimtelijke ordening en van Belvedere; - een relevant netwerk in de wereld van de monumentenzorg en cultuur, alsook in de landelijke politiek en bij particuliere organisaties op het gebied van cultuur, natuur en milieu. Functie-inhoud De voorzitter: - geeft sturing aan Heemschut en zet lijnen uit voor meerjarenbeleid; - draagt bij aan de publieke meningsvorming over monumentenzorg; - zit de vergadering voor van algemeen (vier keer per jaar) en dagelijks bestuur (acht keer per jaar), alsmede de jaarlijkse algemene vergadering van leden; - vertegenwoordigt Heemschut op het landelijke niveau; - houdt contact met de provinciale commissies van Heemschut; - heeft geregeld overleg met de directie (tien keer per jaar). Sollicitaties of aanbevelingen richten aan de selectiecommissie voor de nieuwe voorzitter, t.a.v. H.J. Derksen, algemeen directeur, Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam. De heer Derksen verstrekt ook aanvullende informatie.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 45