Muzikaal Monument Utrecht Bijzonder arrangement Tentoonstelling Pracht en praal van de Paus Inleidende lezing in Paushuize Concert in de Sint-Catharinakerk 'V 'V "ts€/ fV oktober 2003 Service 37 Voor zondag 23 november 2003 is in samenwerking met de stich ting Catharijne Concerten Utrecht en Museum Catharijneconvent een bijzonder Heemschut-arran gement samengesteld. Aanleiding is de viering van het herstel in 1853 van de bisschoppelijke hiër archie in Nederland (zie ook het artikel daarover in deze Heem schut). Het is in 2003 ook 150 jaar geleden dat de middeleeuwse Sint- Catharinakerk (zie foto boven) tot kathedraal van het Aarts bisdom Utrecht werd verheven. Voor het Museum Catharijne convent vormde dit jubileum de aanleiding voor de organisatie van de uitzonderlijke tentoonstelling Pracht en praal van de Paus, schatten uit het Vaticaan. Honderd voorwerpen worden tentoongesteld, waaronder de tiara van paus Johannes XXIII en mijters, boekbanden, kelken, borstkruisen en reliekhouders. Een primeur voor Nederland: nooit eerder gaf de paus toestem- ming deze kostbaarheden buiten het Vaticaan te laten zien. Drs. Casper Staal, conservator en medesamensteller van de tentoon stelling, verzorgt een inleidende lezing in de Spiegelzaal van Paushuize (zie foto onder). Hij zal daarbij kort ingaan op de ge schiedenis van de Sint-Catharina kerk. Het zestiende-eeuwse Paus huize - een paleisje in Utrecht - werd in 1517 aangekocht door Paus Adrianus VI. Het heeft vele eigenaren gekend en is de laatste veertig jaar bij de provincie Utrecht in gebruik voor ontvang sten en bijzondere bijeenkomsten. Om 15.00 uur wordt in de kerk in aanwezigheid van kardinaal A. Simonis, aartsbisschop van Utrecht, Motet voor de kardinaal uitgevoerd, een nieuwe compositie van Daan Manneke, gecompo neerd op een tekst van schrijver Theun de Vries. Het programma wordt omlijst met muziek van componisten uit de Renaissance en de twintigste eeuw. Daan Manneke en Theun de Vries (onder voorbehoud) zullen tevens aanwezig zijn. Uitvoerenden: Cluster Kamerkoor Amsterdam met Romain Bischoff als dirigent; Capella Catharina Utrecht met Gerard Beemster als dirigent; Wouter van Belle, orgel. Zondag 23 november Programma 11.30 uur Ontvangst met koffie, Paushuize, Kromme Nieuwe Gracht 49. 12.00-12.45 uur Inleidende lezing Casper Staal, Spiegelzaal. 13.00-14.45 uur Bezoek tentoonstelling Museum Catharijneconvent op eigen gelegenheid. 15.00-16.15 uur Uitvoering Motet voor de kardi naal, Sint-Catharinakerk (gelegen naast Museum Catharijneconvent). Kosten 20 p.p.; leden Heemschut 15 p.p. (prijs is inclusief koffie, lezing in Paushuize, toegang Museum Catharijneconvent en tentoon stelling, concert Sint- Catharinakerk.) Aanmelden Telefonisch of schriftelijk: Heemschut, Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam, e-mail info@heemschut.nl, tel. 020-6225292. Inschrijving is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op giro 165 831 t.n.v. Bond Heemschut te Amsterdam o.v.v. 23 nov. 2003. Na betaling ontvangt u de bevestiging. Meer informatie en de annuleringsvoorwaarden op www.heemschut.nl of op aanvraag. Routebeschrijving Vanaf station Utrecht Centraal: uitgang Hoog Catharijne, via Mariaplaats, rechtsaf Springweg via Wed en Trans naar Paushuize: ingang Kromme Nieuwe Gracht 49 (wandeling ca. 10 min.). Adres Museum Catharijne convent: Lange Nieuwstraat 3 8. Adres Sint-Catharinakerk: Lange Nieuwstraat 36.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 39