Aangenaam En verder Mentaliteit bestuurders belangrijker dan beschermd dorpsgezicht Felicitatie bureau Monumenten Archeologie Amsterdam Monumenten- Algemene Vergadering van Leden Heemschut 2003 Ledenactiviteit: Kasteel Neubourg De Duif verrijst als Phoenix Column augustus 2003 Heemschut 3 Heemschut actief Nieuwe uitgaven Jargon Publieksactiviteiten Ledenservice Side by site Debbie Goede: nu eens een wethouder van ruimtelijke ordening en woonruimteverdeling wiens prioriteit niet bij de woningzoekende ligt maar bij de schoonheid van landschap, cultuur, welzijn en recreatie. 3 7 In zijn vijftigjarig bestaan heeft het bureau - waarvan Heemschut mede aan de wieg stond - veel bijgedragen aan het behoud van de historische binnenstad. 40 Het Meldpunt Bedreigd Erfgoed ging van start, Hans Dekhuijzen kreeg de Ton Kootpenning, Adri Duivesteijn sprak een indrukwekkende rede uit en de voorzitter meldde dat de Muzikale Monumenten steeds meer bezoekers trekken. Niets dan goed nieuws op de Algemene Vergadering van Leden Heemschut? Nee. 22 Na jarenlange verwaarlozing gloort er weer hoop voor Neubourg, doordat de Vereniging Natuurmonumenten het kasteel heeft aange kocht. De leden van Heemschut krijgen op 27 september zowat als eersten de kans het te bezoeken. 26 Een pantry met kapstok in een vroegere biecht stoel? Toegegeven, soms is gekozen voor wel erg originele oplossingen. Toch heeft de jaren lange restauratie de Amsterdamse kerk De Duif weer haar oorspronkelijke karakter terug gegeven. 30 Dat waren angstige momenten voor de net aangetreden eindredacteur. 'Kan hij nog ontslagen worden?' De vraagsteller klonk alsof hij dat klusje het liefst ter plekke nog snel even wilde klaren. Niet alleen emotioneel, ook professioneel bevond ik me in een moeilijke situatie. Ik was op de Algemene Vergadering van Leden Heemschut om een verslag te maken. Ik moest dus ook blijven om verslag te doen van mijn eigen hangende ontslag. Aan de andere kant kon ik me voorstellen dat de vergadering liever over deze zaak praatte zonder mijn persoon. Moest ik discreet de zaal verlaten? Hoe het afliep, zou ik toch wel te horen krijgen. Gelukkig stelde de heer Wolters, porte feuillehouder tijdschrift, de vragensteller al snel tevreden met de opmerking: 'Het dagelijks bestuur blijft toezicht houden. De eindredacteur kan altijd ontslagen worden. Hij neme mijn woorden ter harte.' Bij die laatste woorden keek hij dreigend in mijn richting. Goed, tot zoverre mijn eerste kennis making met de leden van de Bond Heemschut. Ongemakkelijk, ik geef het toe. Toch moet ik de vragensteller gelijk geven. Ik ben nu eenmaal bij u in dienst. U mag dan ook van mij verwachten dat ik een blad maak dat u graag leest. Zo niet, dan moet daar iets aan gedaan worden. Persoonlijk doe ik dat het liefst in goed overleg. Ik hoor het daarom graag als u het ergens niet mee eens bent of als u denkt dat het nog beter kan. Schrijf mij, mail mij, bel mij (op het gevaar af dat ik vlak voor de deadline wat kortaf ben). Gelukkig hoef ik niet alles alleen te doen. Naast mij staat een nieuwe redactie, die ik graag aan u voorstel: Flip Bosscher, Anne- Marie ten Cate, Jan Derk Gerritsen en Tessa van der Putten. Flip en Tessa zijn echt nieuw in deze redactie, Jan Derk en Anne-Marie zo gepokt en gemazeld als het maar kan. Ten slotte wil ik nog zeggen dat ik voor één kritisch Heemschut-lid extra bevreesd ben, namelijk voor ondergetekende. Die heeft zich snel aangemeld na een eerste, curieuze en toch zeer aangename kennis making: Maarten Meester

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 5