esyx/fre/t' vvoe/ Bezoek Nederlands Openluchtmuseum Arnhem Eenmalige rondleiding door de directeur zelf Heemschut-leden krijgen elke tweede toegangskaart gratis 1 Exclusief voor leden van Heemschut 36 Ledenservice augustus 2003 Evenementenagenda Augustus dagelijks donderdag 14 en 21 zondag 17 weekend 23/24 September elk weekend weekend 13/14 weekend 18/19 weekend 27/28 Oktober za. 4 oktober herfstvakantie 12 t/m 27 oktober Voor kinderen: Steek je handen uit de mouwen met 'Schep en Co'. Zo Lelijk als de Nacht. Spannende avonden voor het hele gezin. Handboogschieten. Traditioneel graandorsen met stoomlocomobiel. Kindererf: appelmoes, perenmoes en appelstroop maken. Monumentenweekend. Groenweekend. Opening Molukse Barak. Ontmoetingsdag visueel gehandicapten. Voor kinderen: Uitzendbureau de Klusser. Openingstijden Het Openluchtmuseum is dagelijks geopend van 1 april t/m 26 oktober 2003 van 10.00 tot 17.00 uur. Informatie: tel. 026-3576111, www.openluchtmuseum.nl. In het Nederlands Openluchtmuseum maakt u 250 jaar dagelijks leven en werken aan den lijve mee. Met de historische tram rijdt u door het uitgestrekte museumpark langs molens, huizen en boerderijen. Onderweg eet u gezellig een hapje mee met een Betuwse boerin of.ziet u in Staphorst hoe een boerendochter treurt om haar verloren liefde. In het Groninger Beerta staat u plotseling midden tussen de stakende landarbeiders. De huilende baby's in het Limburgse kruisgebouw brengen u terug naar de wijkzuster in de jaren vijftig. Ook het interi eur van een Tilburgse arbeiderswoning uit de jaren zeventig roept veel herinneringen op. Holland/fama: de herinneringsmachine Een bewegende tijdcapsule brengt u in HollandRama\ langs interieurs en stadsgezich ten, langs oude en moderne voorwerpen. Nu eens kijkt u in een achttiende-eeuws herenhuis, dan weer omhoog tot in de nok van een draai ende graanmolen. Dan ziet u een winters schaatstafereel, dan een weids heidelandschap. Kinderactiviteiten Op het Kindererf kunnen kinderen zich naar hartelust uitleven met karweitjes die vroeger heel gewoon waren: water pompen, wassen in de tobbe, een 'koe' melken, sjouwen met melk bussen en nog veel meer. Op de deel van de boerderij bevindt zich Janneke's Snuffelhoek waar kinderen meubels van vroeger en nu mogen uitproberen. Ook in de rest van het museumpark is van alles te doen voor kinderen Ze kunnen ravotten in een speeltuin uit de jaren dertig, steltlopen in de Zaanse Buurt, een echte molen beklimmen en varen in een 'spekbakkie' (pontje). Entreeprijzen seizoen 2003 0 t/m 3 jaar gratis 4 t/m 12 jaar €7,50 13 t/m 64 jaar 65+ €11,20 €10,70 De directeur zelf leidt rond door herbouwde boerderij Hoogmade Meldt u aan voor een presentatie over de herbouw van Hoogmade en een rondleiding door deze boerderij. Uw gids is prof. dr. J.AM.F. Vaessen, directeur van het Nederlands Openluchtmuseum. Datum: 18 oktober 2003. Locatie: Nederlands Openluchtmuseum, Hoeferzaal. Aanvangstijd: 11.00 uur. Maximaal aantal deelnemers: 80 personen. De lezing is inbegrepen bij de entreeprijs van het museum (maak gebruik van de actiekaart in dit blad waarbij u het tweede toegangsbewijs gratis krijgt). U kunt zich aanmelden via het reserverings bureau tot 10 oktober 2003: tel. 026-3576123 res@openluchtmuseum.nl.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 38