Excursie Overijssel Excursie Utrecht Excursie Limburg Excursie Zuid-Holland 34 Service augustus 2003 za. 11 oktober Excursie Overijssel De jaarlijkse excursie van de PC Overijssel voert de deelnemers door Enschede en omgeving. Programma 10.45 uur Ontvangst met koffie en Twentse krentenwegge in het stadhuis van Enschede. Wethouder A.J. le Loux verwelkomt de deelnemers waarna drs. Herman Smit, voor zittervan de Provinciale Commissie Overijssel, een toespraak houdt. 11.30 uur Rondleiding door het stadhuis. Aansluitend een wandeling door Enschede, onder meer over het geheel vernieuwde Van Heekplein en de Oude Markt naar de Grote Kerk. In dit monumentale gebouw wordt een rondleiding gegeven. 13.30 uur Lunch. 14.15 uur Rondrit met de bus over het ramp gebied, onder meer door de wijk Roombeek, die zwaar getroffen werd door de vuurwerkramp, en een Belvedèrelocatie. De rondrit eindigt bij de met sluiting bedreigde Vliegbasis Twente. Leden van de PC geven daar een rondleiding. Interessant zijn vooral de als boer derij gecamoufleerde militaire ge bouwen, die de Duitse bezetters optrokken in de zogeheten Heimat- stil. Heemschut vecht al enige jaren voor het behoud van in elk geval een paar van die karakteristieke, met afbraak bedreigde bouwsels. 16.15 uur Einde rondleiding. De bus brengt de deelnemers weer terug naar Enschede. Afsluiting met thee, op een nog nader te bepalen plaats. Aanmelden Doordat ervoor de excursie maar één bus beschikbaar is, is het maxi male aantal deelnemers beperkt tot vijftig. Gezien het beperkte aantal deelnemers is de zaak dat liefheb bers zich zo spoedig mogelijk opgeven. Dat kan door storting van 30,- op girorekening 31.90.247 ten name van Penningmeester Provinciale Commissie Overijssel. Lopikerkapel. Foto A.A. Dullé. za. 27 september Boerderijen Lopikerwaard De Provinciale Commissie Utrecht heeft gekozen voor het thema 'Boerderijen in de Lopikerwaard'. Programma 09.30 uur Vertrek bus Utrecht Centraal Station, opstapplaats Jaarbeursplein. 10.00 uur Aankomst verzamelplaats in Lopikerwaard, ontvangst met koffie. 10.20 uur Welkomstwoord en inleiding, gevolgd door introductie excursie. 11.30 uur Excursie ochtenddeel met uitleg onderweg en eventueel bezoek boerderij. 13.00 uur Lunch op locatie. 14.00 uur Excursie middagdeel met uitleg onderweg en eventueel bezoek boerderij. 16.00 uur Aankomst verzamelplaats, gemeen schappelijke afsluiting met drankje. 16.30 uur Vertrek bus naar Utrecht Jaarbeursplein. 11.00 uur Aankomst Jaarbeursplein Utrecht. De kosten bedragen 30,- per persoon, inclusief koffie, broodjes lunch en drankje. Vervoer is per luxe tourbus. Betaling op bankrekening nr. 22.62.86.126 t.n.v. G.H. de Koek te Bilthoven, o.v.v. 'Landelijke Heemschutdag27/09/2003' en uw lidmaatschapsnummer. Inschrijven en betaling tot uiterlijk 17 september 2003. Deelnemers ontvangen een bevestiging. Informatie: dhr. G.H. de Koek, (030-2292985) of dhr. M. Lemmens, (030-2947661). za. 27 september Kasteel Neubourg Deskundige gidsen leiden u door het kasteel en enkele bijgebouwen en nemen u mee op een wandeling over het landgoed. Op pag. 26 van dit Heemschut-nummer treft u een artikel over Neubourg. Programma 10.30 uur Welkomstwoord en een korte schets van het landgoed in de Pannenkoekenmolen in Gulpen, een watermolen op een steenworp afstand van het landgoed in Gulpen. U krijgt koffie en vlaai. Daarna bezoekt u in twee groepen het kasteel en landgoed, onder broken door een lunch in de watermolen. 16.00 uur Afsluiting bezoek. Aankomst en vertrek Een gereserveerde bus brengt deelnemers vanaf het station in Maastricht naar Gulpen. De inter city vanuit Sittard komt rond 10.00 uur aan in Maastricht. De gereedstaande bus vertrekt circa vijf minuten later vanaf de voor zijde van het station naar Gulpen. Om 16.29 uur kunt u weer in Maastricht in de intercity naar Eindhoven stappen. Aanmelden De excursie staat open voor leden van de Bond Heemschut. Er kunnen maximaal honderd mensen deelnemen. Inschrijving geschiedt op volgorde van aanmel ding en betaling. De aanmelding vindt plaats door middel van een giro- of bankoverschrijving. De kosten voor deelnemers die met eigen vervoer komen, bedragen 16,50. Deelnemers die gebruik maken van de gereserveerde bus betalen 22,-. U dient het bedrag over te maken naar bankrekening nummer 13.22.25.344 ten name van Bond Heemschut Limburg, Höfke 2 in Mechelen onder vermelding van 'Excursie Limburg 27 september 2003, met/zonder bus'. do. 2 oktober Dordtse stadsgezichten met bootreis naar stadswallen Willemstad De Dordtse stadsgezichten staan centraal, met een bezoek aan een bijzondere tentoonstelling in het Dordrechts Museum en een stads wandeling tijdens de jaarlijkse museum- en bootreis georgani seerd door de Provinciale Commissie Zuid-Holland. Daarna volgt een boottocht naar Willemstad en een wandeling over de stadswallen. Na de succesvolle boottocht in 2002 hebben we op veler verzoek voor deze bootreis weer de Veerdienst 2 gecharterd. Doordat aan boord enkele scheepstrappen zijn en de stads wallen veel reliëf kennen, is de tocht helaas te moeilijk voor rolstoelgebruikers. Programma 10.30 uur Ontvangst Dordrechts Museum met koffie, waarna directeur Peter Schoon een lezing houdt over Willem Witsen (1860-1923), schilder van Dordtse stadsgezich ten. Natuurlijk wordt ook de tentoonstelling van Willem Witsen bezocht. 12.00 uur Stadswandeling, met een bezoek aan het gebouw de Berckepoort (Iaat-gotisch/renaissancestijl), dat door een Heemschut-actie is behouden en gerestaureerd. De wandeling eindigt in de Wol- wevershaven, waar we inschepen op de voormalige pont voor een tocht van ruim twee uur via Oude Maas, Dordtse Kil, Hollands Diep naar Willemstad, met buffetlunch aan boord. In Willemstad maken we een wandeling over de stads wallen die Willem van Oranje in 1582 heeft laten aanleggen. Tijdens de terugreis aan boord een high tea. 18.30 uur Retour in de Wolwevershaven. Aanmelden Schriftelijk of per e-mail onder vermelding van volledige naam en adres (voor het versturen van de

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 36