'V€'jz/ö'0t'C'i'V y 'X/ i6/'V'fc€/'y\/ ■Fiiü Open Monumentendag Landelijke Heemschutdag Groningen Friesland Drenthe Muzikaal Monument Utrecht Service 33 za. 13 september Vanwege het Jaar van de Boerderij heeft de Open Monumentendag dit jaar als thema 'Boerenbouw'. Koetshuizen, boerderijen, erven, schuren, stads- en kinderboerde rijen, slachterijen, schaapskooien, korenbeurzen - vrijwel alles wat maar met het boerenbedrijf te maken heeft, is geopend. Informatie: tel. 020-4222118, omd@erfgoedhuis.nl, www.open- monumentendag.nl. Korenmetershuis open Ook dit jaar stelt Heemschut het Korenmetershuis open voor pubhek van 10.00 uur tot 17.00 uur. zo. 23 november Ontmoeting in woord en muziek Utrecht Motet voor de Kardinaal Ontmoeting in woord en muziek in de St. Catharinakerk, kathe draal van het aartsbisdom Utrecht. Uitvoerenden - Cluster Kamerkoor Amsterdam onder leiding van Romain Bischoff. - Capelle Catharina Utrecht onder leiding van Gerard Beemster. Dit evenement vindt plaats vanwege de herdenking van het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie in 1853. Tevens zal de heer Caspar Staal, conservator van het Museum Catharijneconvent een lezing verzorgen. In het Catharijneconvent gaat op 23 november de laatste week in van de tentoonstelling 'Pracht en Praal van de Paus, schatten uit het Vaticaan' (voor meer bijzonder heden: tijdschrift oktober 2003). za. 30 augustus Dit jaar staat de Landelijke Heemschutdag in het teken van het Jaar van de Boerderij. De organisatie is in handen van de drie noordelijke provinciale commissies. Na de gemeenschap pelijke start in Norg kunnen de deelnemers kiezen uit een drietal excursies door de drie provincies, die elk een ander aspect van de boerderijgeschiedenis belichten. De dag wordt afgesloten met een borrel in Norg. Programma 10.15 uur Vertrek Station Assen, parkeerter rein streekbussen. 10.45 uur Aankomst De Brinkhorst te Norg, ontvangst met koffie. 11.10-11.25 uur - Welkomstwoord door de heer ir. P.C. Groen, voorzitter Provinciale Commissie Drenthe. - Inleiding door de heer ir. E.H. Van Tuyll van Serooskerken, voorzitter van de Bond Heemschut. 11.25-11.30 uur Introductie excursies door mevrouw G. Schilte. 11.35-16.00 uur Excursies. Lunch op locatie om 13.00 uur. Keuzeprogramma Excursie A Groningen: Boeren en heren in het Zuidelijk Westerkwartier Excursie B Friesland: Zand en Veen Excursie C Drenthe: Monumentale woon boerderijen en ontginningsboer derijen 16.00 uur Aankomst bij De Brinkhof te Norg, gemeenschappelijke afslui ting. 16.30 uur Vertrek bussen naar Assen. 17.00 uur Aankomst station Assen. U kunt zich tot uiterlijk woensdag 20 augustus 2003 opgeven door overmaking van 3 0,- per persoon op rekeningnummer 16.58.31 t.n.v. Bond Heemschut te Amsterdam, o.v.v. Landelijke Heemschutdag 30/8/2003 en uw lidmaatschapsnummer. Vermelden naar welke excursie uw voorkeur uitgaat. Met uw wens zal zo veel mogelijk rekening gehou den worden. De organisatie behoudt zich het recht voor bij overboeking een andere keuze in te vullen. Graag uw begrip hier voor. Deelnemers ontvangen een bericht van bevestiging. augustus 2003

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 35