augustus 2003 Heemschut 23 De trap in De Witte naar de vergaderzaal (pagina hiernaastAdri Duivesteijn; de vergaderzaal, mét systeemplafond; jubilaris Hans Dekhuijzen; Onno Wiersma, adjunct directeur RDMZ; voorzitter Edu van Tuyll, algemeen-directeur Henk jan Derksen en secretaris Mare van Ravels. Foto's Henriëtte Cuest Fotografie. zodat er directer contact is met het veld', stelde Willem Wolters, verantwoordelijk in het dage lijks bestuur voor het tijdschrift. Dat is moge lijk dankzij het voorbereidende werk van de redactieraad. Die werd nu opgeheven, tegelijk met het intrekken van het redactiestatuut. Van Tuyll bedankte Adriaan den Haan, vanaf 1994 'met onbegrijpelijk veel coulance' voorzitter van de redactieraad, en de andere leden: Hans Bollebakker, Jan Derk Gerritsen en Peter de Ruiter. En de nieuwe leden? Hoe degelijk, eigentijds en voornaam ook: problemen blijven er. Minder eigentijds was bijvoorbeeld de samenstelling van het nieuwe bestuur: onder de acht nieuw benoemden was er maar één vrouw. 'Ik vind dat niet hoeven en kunnen, maar wie ben ik?' vroeg Van Tuyll retorisch. Eerder op de dag had hij al bekend gemaakt terug te treden. Over 2002 was er financieel een tekort, vertelde penningmeester Egbert ten Cate. Voor een deel werd dat verklaard door incidentele lasten. Ook stegen de kosten van het tijdschrift door de verplichte BTW-heffing op postzegels. Tegelijk namen de baten af. 'We hebben minder legaten gevan gen, pardon ontvangen', corrigeerde de penningmeester zichzelf. Per acclamatie besloot de vergadering de tarieven te verhogen met een inflatiecorrectie. In zijn jaarrede wees de voorzitter er nog eens op hoe moeilijk het is nieuwe leden te winnen. Een artikel over Heemschut in het blad van het ABP, met een oplage van 550.000 exemplaren, had 225 aanmeldingen opgeleverd. Van Tuyll zette dat af tegen de openstelling van het Korenmetershuis tijdens de Open Monumentendagen. 'Vijfhonderd bezoekers kwamen langs, van wie maar liefst dertig nieuw lid werden. Dan weet ik wel waar ik de vraag neerleg hoe je het best ledenwinst boekt. Hoeveel beter zal het niet gaan wanneer u als enthousiast lid belangstellenden in uw omge ving aanspreekt; dan zou de "hitscore" wel eens kunnen oplopen tot 10-25 procent oftewel een op vier tot tien nieuwe contacten.' Die nieuwe leden zijn ook hard nodig, memo reerde de voorzitter, omdat het de komende jaren 'slecht kersen eten zal worden met de overheid. Enerzijds minder geld, dus meer problemen om onze subsidie te behouden. Contributie stijgt licht De Algemene Vergadering van Leden heeft besloten de tarieven voor 2004 te verhogen. In het bijzonder door de kosten stijgingen van 2002, is een inflatiecorrectie toegepast voor twee jaren ineens. In 2003 zijn de tarieven overigens niet verhoogd, wat in 2005 ook niet zal gebeuren. De nieuwe tarieven voor 2004: Juniorlid (individueel lidmaatschap tot 25 jaar): 14,40 Individueel lidmaatschap (vanaf 25 jaar) €24,- Gezinslidmaatschap €31,80 Rechtspersonen en donateurs €48,- Bedrijven van enige omvang €84,- Abonnement €31,80 Actie-abonnement €24,- Anderzijds minder regels op ons gebied van overheidswege, wat nogal eens meer risico betekent voor de monumenten die toch al door minder geld voor onderhoud en restauraties meer te lijden zullen krijgen.' Vanaf nu zullen in Heemschut de benoe mingen staan. Op de algemene leden vergadering zijn benoemd: Algemeen bestuur (voorgedragen door de provinciale commissies) De heer drs. W. (Willem) Heijbroek, voorzitter van de Provinciale Commissie Zeeland De heerMr. E.S. (Eelco) Hoogendijk, vice-voorzitter van de Provinciale Commissie Amsterdam De heer P.R. (Rob) Nijhof, voorzitter van de Provinciale Commissie Flevoland De heer ing. L. (Lambert) de Visser, voor zitter van de Provinciale Commissie Noord-Brabant En herbenoemd werd: Dhr. mr. dr. A.H.A. (Ad) Lutters, voorzit ter van de Provinciale Commissie Limburg De volgende leden van het dagelijks bestuur zijn herbenoemd in het algemeen bestuur: Mevrouw drs. I. (Irma) Günther, vice- voorzitter De heer mr. E. (Egbert) ten Cate, penningmeester De heer drs. W. (Willem) Wolters

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 25