Exposities Side by site bf december 2002 Heemschut 41 www.waddenzee.nl/lancewad Le Corbusier meets Berlage. Tot 13 januari 2003. Een overzicht van de architectuur van Le Corbusier. Tegelijkertijd gaan in de Beurs van Berlage de Kluizen open. In het souterrain zijn tweehonderd vierkante meter kantoor- en kluisruimten gerestaureerd. Deze ruimten zijn oorspronkelijk ingericht door Berlage en worden nu voor het eerst opengesteld voor het publiek, www.beursvanberlage.nl. Bouwen voor de Nederlandse popcultuur. Van 24 jan. t/m 16 maart 2003 in het Dudok Centrum, Dudokpark 1, Hilversum. Met een tentoonstelling, debatten, een lezing en een ontwerpwedstrijd wordt inzicht gegeven in de opkomst van een nieuw gebouwentype: het poppodium. Uitgangspunt voor de manifestatie is de op handen zijnde verbouwing van pop podium Tagrijn in Hilversum. Schim in de Stilte. Tien kunstenaars exposeren t/m 1 maart 2003 speciaal werk over sanato rium Zonnestraal vroeger en nu. In: Expositie ruimte De Koepel, Landgoed Zonnestraal, Loosdrechtse Bos 7, Hilversum. Tatirama. Tentoonstelling waarin architectuur en film samenkomen. Van 16 jan t/m 27 april 2003Alle aandacht richt zich op de Franse filmmaker Jacques Tati, bekend van films als 'Les vacances de Monsieur Hulot', 'Mon Oncle' en 'Trafic'. De kleur van de seizoenen. Beelden, schilderijen en werken op papier rond de sferen van de vier jaargetijden. Kasteel Het Nijenhuis in Heino/ Wijhe. Internet: www.museumhsf.nl. Transparantie. Bergkerk, Deventer. T/m 2 februari 2003. Elf kunstenaars uit Nederland, Duitsland en Zwitserland tonen werk dat een band heeft met perron 1een kleine expositie ruimte in het historische station in Delden. www.museumhsf.nl. Dommekracht. Een bijzondere 18de-eeuwse bodem vondst. T/m april 2003 in het Amsterdams Historisch Museum. Een dommekracht was een werktuig dat werd gebruikt om zware lasten op te tillen, te ondersteunen of weg te drukken. Op het Storkterrein (Oostenburg) in Amsterdam is tijdens de opgraving in 2001 een acht- tiendeeuwse dommekracht opgegraven. Recent gestart Zie ook op www.museum.nl: 10100jaar Sint Georgiuskerk teAmelo. Almeo (OV), Museum voor Heemkunde. Iconen. Bennekom (GL), Kijk- en Luistermuseum. Schoonschrift en kermispren- ten. Drachten (FR), Museum Smallingerland. Op zoek naar het ideale land. Den Haag, Haags Historisch Museum. Het Waddengebied heeft een veelbelovend project: LanceWad. Dat staat voor Landschap en cultureel erfgoed van de Waddenregio. LanceWad inventariseert dit, doet ook onder zoek naar de belevingswaarde. De website www.lancewad.nl gaat over het project. De Waddenregio en -eilanden, de zee en het aangrenzende binnendijkse gebied, zijn een uniek cultuurlandschap in Europa, wil de website ons graag doen geloven, en wie zal het daarmee niet eens willen zijn? De Waddenzee regio strekt zich overigens uit van Den Helder tot het Deense Esbjerg. En al meer dan 2 500 jaar wonen en werken er mensen. Alles bij elkaar een cultuurlandschap van internationale betekenis. Het inventariseren heeft al geleid tot uitge breide bestanden en een kaart van het Wadden gebied op de website, waar je komt via een brui nige, ietwat onscherpe foto van een inspirerend landschap met een veelbelovende horizon. Pure waardering voor het met veel vakman schap gemaakt product. Maar ook een zekere ergernis, want de navigatie is onhelder. Zoveel keer zoomen op Ameland kan heel goed. Maar dan wil je ook iets weten, een volhouder lukt het. Op deze site kun je ook verhalen van bewoners en bezoekers over het waddenzeegebied vinden. Waaronder ook spookverhalen. Ronddolende geesten van verdronken zeelieden in de Waddenzee. Spoken in de dijkhuisjes. Een vrouw vertelt dat ze in de nacht hele orgieën hoorde in haar kelder. Geesten die in de weer waren met flessen, zingend en dansend. Ook hier een kaartje. Je klikt op Sint Anna Parochie en je krijgt een verhaal dat zich daar afspeelde. Kortom, voor de liefhebbers van de Wadden een site om eens te bekijken. Glas in Nood. Honselersdijk (ZH), Wesdands Museum voor Streek- en Tuinbouw- historie. Rotterdam in vorm. Rotterdam, Wereldmuseum Rotterdam. Bergkerk te Deventer.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2002 | | pagina 43