!k A Hoe u Heemschut financieel een duwtje in de rug kunt geven r Ti Wedstrijd oud/nieuw: het kan nog net! Gebruik de juiste girorekeningen In het vorige nummer riepen we lezers op mee te doen aan de wedstrijd 'nieuwe architectuur in een historische omgeving'. De inzendingen tonen we graag in het komende nummer. Als u heel snel bent, kunt u nog meedoen. Het gaat om een stukje tekst van hooguit 200 woorden en vooral om een goede foto van een nieuw object in een oude omgeving. en is het twaalfde deel in de Arnhemse Monumentenreeks. Utrecht, Matrijs, 2002. 64p. ISBN90 5345213 3. Prijs €9,95. Serie ontdekkingstochten 'Op ontdekkingstocht door de Krimpenerwaard en Lopikerwaard; topografisch, cultuurhistorisch en recreatief handboek voor streek- bewoners en toeristen; tussen IJssel en Lek, op de kaart maar een vlekdoor Frank van den Hoven, Hans van Embden en Nieko Jongerius. De schrijvers willen met de serie ondekkingstochten verschillende gebieden beter op de kaart zetten en met name het onbekende buitengebied. Vele heemkundige kringen doen streekgericht cultuurhistorisch onderzoek, wat vaak 'lokaal' blijft hangen. Schrijvers hopen die verworven kennis aan een breder publiek te presenteren en dat is gelukt. In dit boek wordt een blik gegeven in het verleden, heden en toekomst van verschillende gemeenten in genoemd gebied. Dertig min of meer bekende steden werden beschreven alsmede 50 buurt schappen volgens hetzelfde concept. Ooit van Knollemanshoek gehoord? Ligt in de gemeente Montfoort en is een buurtschap met 25 inwoners. Het boek bevat vele afbeeldingen, kaarten en plat tegronden. Duurzaam gebonden, dus een stevige gids mee op reis. Leerdam, Uitgeverij Filatop, 2002. 288 p. Prijs €19,95. Extra donatie Alles kost geld. Zelfs het redden van monumenten. Natuurlijk, Heemschut ontvangt contributies en subsidies. Maar toch is dat niet genoeg, zelfs niet voor een vrij willigersorganisatie. En extra donaties zijn dus meer dan welkom! Zo onbescheiden is de Bond Heemschut om u daarop attent te maken! Als u dat gemakkelijk vindt, kunt u voor een extra donatie gebruik maken van bijgevoegd kaartje. Donaties zijn voor u aftrekbaar van de inkomstenbelasting binnen bepaalde grenzen. Betaalt u vrij willig een hogere dan de minimum-contributie? Dan is ook dat hogere bedrag aftrekbaar. Legaten en erfstellingen Regelmatig ontvangt Heemschut geld uit erfenissen. Mag Heemschut u erop wijzen dat ook u bij het opstellen van een testa ment Heemschut een bedrag kan toekennen? Uw notaris kan u daar meer over vertellen. Ledenwerving. U kunt uw vrienden en kennissen warm maken voor Heemschut en hen aanmelden als lid. U kunt ook een lidmaatschap voor een jaar cadeau geven. Inclusief zes mooie tijdschriften in een jaar, een origi neel cadeau! Heemschut probeert de kosten van de administratie laag te houden. Het helpt als u betalingen verricht uitsluitend op de volgende rekeningen: Gironummer 781.9.781 t.n.v. Heemschut Contributie voor contributies, (jaarlijkse) donaties Gironummer 165.831 t.n.v. Heemschut Publieksactiviteiten voor deelname aan publieksactiviteiten en ledenactiviteiten die uitgaan van het Landelijk Bureau Gironummer 124.326 t.n.v. Bond Heemschut Voor overige betalingen, schenkingen, enz. Gironummers van de provinciale commissies voor deelname aan provinciale activiteiten, zoals vermeld bij aankondigingen in dit tijdschrift. december 2002 Service 23

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2002 | | pagina 25