v i/ "C& "Cb rw o fv tv Algemene voorwaarden Publieksactiviteiten 20 Actief De publieksactiviteiten worden tot onze vreugde steeds beter bezocht. Mede daardoor denken wij dat het verstandig is zowel voor de deel nemers als voor de organisatie enkele zakelijke regels, algemene voorwaarden, in te stellen, geldend vanaf januari 2003. Onderstaand treft u ze aan. Bij de bevestigingsbrief zullen wij deze eveneens meezenden. Wij verzoeken u vriendelijk deze voorwaarden met aandacht te lezen. Voorwaarden voor inschrijving publieksactiviteiten Bij de hieronder beschreven voor waarden wordt bij evenement bedoeld een Heemschut monu mentendag, Muzikaal Monument, excursie of ander evenement, georganiseerd onder verantwoor delijkheid van het Landelijk Bureau van Heemschut. 1. Inschrijving/betaling Deelnemers zijn ingeschreven voor een evenement wanneer een schriftelijke (ook per e-mail) of telefonische aanmelding* bij Heemschut is ontvangen. Het vermelde bedrag dient uiter lijk 8 dagen voor de betreffende datum te zijn bijgeschreven op nr. 165.831 t.n.v. Heemschut publieksactiviteiten, Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PVAmsterdam. (NB nieuw gironummer) Aanmelding is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag. Na ontvangst van de betaling wordt een bevestiging gezonden. 2. Annulering Heemschut behoudt zich het recht voor bij te geringe deelname een evenement te annuleren 7 dagen vóór aanvang). Indien de organisa tie het evenement moet annuleren wordt het reeds betaalde bedrag voor dit evenement gerestitueerd. Indien een ingeschrevene - on verhoopt - verhinderd is deel te nemen aan een evenement kan annulering uitsluitend schriftelijk geschieden. Onderstaande per centages worden gehanteerd bij berekening van het bedrag dat de deelnemer aan de organisatie verschuldigd is. Vanaf inschrijving tot 14 dagen vóór de betreffende datum: 25% 14e-7e dag voor de betreffende datum: 50 7e-le dag vóór de betreffende datum: 75% betreffende dag of later: totale som 3. Algemeen Voorbehoud Heemschut behoudt zich het recht voor wijzigingen aan te brengen in het programma en de reisroute, indien hiertoe gegronde redenen bestaan. 4. Aansprakelijkheid Heemschut aanvaardt geen aansprakelijkheid voor schade of letsel, berokkend aan de deel nemers) door welke oorzaak deze schade of letsel dan ook is ontstaan Evenmin is Heemschut aanspra kelijk voor verlies/diefstal van eigendommen, geld inbegrepen. Dit alles tast de aansprakelijkheid van een eventuele vervoersmaat schappij niet aan. Heemschut, Nieuwezijds Kolk 28 1012 PV Amsterdam. Tel. 020-622 52 92, fax 020-62405 71, email: info@heemschut.nl Gea Schilte, coördinator Publieksactiviteiten. GRONINGEN Grote Markt Groningen Op 11 oktober maakte de gemeente Groningen bekend dat de bevolking zich kan uitspreken over de toekomst van de oostzijde van de Grote Markt via een raad plegend referendum dat gehouden zal worden in september 2003. De Groningers zullen invloed kunnen uitoefenen op de bestemming van een deel van de oostzijde van de Grote markt. De gemeente gaat met dit plan in op de suggestie van het Grote Markt Forum, samen gesteld uit diverse groeperingen uit de stad, om de culturele functie van de Grote Markt te versterken. Het college van B en W levert één van de keuzemogelijkheden voor dit referendum: een muziektheater met drie zalen. Dit centrum zou gebouwd kunnen worden op de plaats van de Naberpassage en de bovengrondse parkeerga rage die daarachter ligt. Er zou dan een nieuwe parkeergarage onder de nieuwe bebouwing komen. Het door de gemeente voorgestelde muziek centrum zou in de plaats komen van de Oosterpoort, het huidige muziekcentrum, dat ongeveer 30 jaar geleden is gebouwd. Als andere mogelijkheden worden genoemd: een centrum voor lokale geschiedenis, een debat centrum, een huis voor amateurkunst en een cluster van muziekcafés. De bevolking wordt uitgenodigd hier andere goed onderbouwde plannen voor de oostzijde aan toe te voegen. Bij het referendum kan de bevolking een keuze maken uit verschillende mogelijkheden. Meer informatie: www.groningen.nl/grote- marktberaad. Bedreigde boerderij Stedum In het augustusnummer werd aandacht besteed aan de boerderij aan de Weersterweg 1 te Stedum. De commissie heeft 3 oktober bezwaar gemaakt tegen het besluit van de gemeente Loppersum vergun ning te verlenen voor het slopen van een schuur naast de woning, het woongedeelte van de boerderij en de kapschuur. Ook heeft de commissie bezwaar gemaakt tegen het besluit een bouwvergunning te verlenen voor het bouwen van een woning met een ligboxstal op dit adres. De commissie vraagt zich af waarom het college de vergunningen heeft kunnen verlenen, aan gezien het boerderijcomplex in het vigerende bestemmingsplan is aangeduid als 'karakteris tiek'. Die aanduiding impliceert dat niet zonder meer een sloop- en/of bouwvergunning verleend kan worden. Dat, zoals in de overwegingen van de bestreden besluiten staat, 'de karakteristieke waarde van het gebouw is gehandhaafd door nieuwbouw aan te passen aan de bestaande maatvoering en vorm' is een onjuiste conclusie. Immers: er wordt niets gehandhaafd; het karakteristieke wordt juist gesloopt. Ook de overweging dat de landschappelijke waarden blijven gehandhaafd doordat de huisgracht en een deel van de bomensingel behouden blijven, is onjuist. Immers: de landschappelijke waarden worden mede bepaald door de situering, maatvoering en kleurstelling van het huidige complex. december 2002

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2002 | | pagina 22