Muzikaal Monument Leiden Vooraankondiging Service 19 tlotl vi tiiti Waalse Kerk, za. 25 januari 2003 Op zaterdag 25 januari organiseert Heemschut het Muzikaal Monument in Leiden in de Waalse Kerk. Aansluitend aan het Muzikaal Monument wordt het binnen het beschermde stadsgezicht gelegen gebied rond de Aalmarkt bezocht (tussen Haarlemmerstraat en Breestraat) waar de gemeente Leiden grootscheepse plannen mee heeft. Heemschut heeft inzake dit plan een visie ontwik keld met betrekking tot de toekomst van dit gebied. Het februarinummer 2003 van het tijd schrift Heemschut zal uitgebreid aandacht aan dit project besteden; het Muzikale Monument gaat daaraan vooraf. Datum: za. 25 januari 2003. Tijdstip: 13.00 uur. Locatie: Waalse kerk, Breestraat 62. Programma: 13.00 uur: Ontvangst en welkomstwoord door de heer A.Geertsema wethouder van o.a. Economische Zaken en Toerisme. Inleiding omtrent het gebouw van de Waalse Kerk. 13.15 uur: Aanvang Muzikaal Monument 'Arie al Dente' door Musica Balena*, dat bestaat uit Machteld van de Putte, sopraan en Ireen Thomas, luit. Arie al Dente brengt Italiaanse baroka- ria's uit het ijzeren repertoire in een vertolking met archiliuto (grote luit). Prachtige aria's als Caro mio ben, O del mio dolce ardor en Amarilli mia bella klinken naast onbekender warmbloediger repertoire. Op het programma staan werken van o.a. Carissima, Von Gluck en Caccini, aansluitend een inleiding. Tevens wordt een wandeling gehouden. Toegang: 16,- p.p.; 12,-p.p. voor leden van Heemschut. Inlichtingen: Bond Heemschut, 020-622 52 92, fax 020-62 40 571. Email: Info@heemschut.nl. Aanmelding: Telefonisch of schriftelijk (email of fax). Deelname is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op rekeningnr. 165.831 (NB gewijzigd gironummer) t.n.v. Bond Heemschut Publieks activiteiten onder vermelding van MM Leiden. Sluitingsdatum 19 januari 2002. U ontvangt bericht van bevestiging. Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst van betaling. Musica Balena bestaat uit Machteld van de Putte, sopraan en Ireen Thomas, luit. Zij behaalden beiden hun diploma aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag en verleenden mede werking aan gerenommeerde gezelschappen als het Koninklijk Concertgebouworkest, de Nederlandse Bachvereniging en verscheidene barok- en kamermu ziekgezelschappen.Sinds enkele jaren vormen zangeres en luitest het ensemble Musica Balena. De bezetting van zangstem en luit levert een bijzonder aangename samenklank. De Waalse Kerk De Waalse Kerk bevindt zich in de kapel van het voormalige Catharina Gasthuis. Rond 1125 is met de bouw begonnen.Tot 1573 werden in de kapel missen opge dragen. Begin 17de eeuw werd de Gasthuiskapel voor protestantse diensten ingericht. In de loop van de 17de en 18de eeuw is de kerk vergroot en vernieuwd. Vanaf 1818 wordt de Waalse Gemeente eigenaar van de Gasthuiskerk en vervolgens opgeknapt. De laatste restauratie dateert van 1984-1986, het interieur is in 19de eeuwse stijl gelaten. Iedere zondagochtend is er een (franstalige) dienst. Routebeschrijving: Per openbaar vervoer: vanaf NS station rechtdoor via Steenstraat na ca. 150 m. links brug over, via Prinsessekade en Kort Rapenburg linksaf Breestraat Waalse Kerk op nr. 62. Eigen vervoer: 3 parkeergarages in centrum. Zo. 23 maart 2003: Muzikaal Monument te Nijmegen in Concertgebouw De Vereeniging. Het Gelders Orkest speelt werken vanjohannes Brahms: - Tragische Ouverture, op 81 - Vioolconcert in D, op 77 - Sumfonie nr. 4 in E, op. 98 Aanvang 14.15 uur Tevens bezoek aan de gerestau reerde Kleine Zaal, met inleiding. De Aalmarkt te Leiden. Foto Gemeente Leiden. december 2002

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2002 | | pagina 21