ff8ï3pr!;:;! Manhattan achter Haags Binnenhof De Haagse gemeenteraad besloot de lelijke torens van de ministeries van Justitie en BiZa en woonflat De Zwarte Madonna midden in het centrum te slopen. Ervoor in de plaats komen drie nieuwe torens van max. resp. 140 en 125 meter hoog en twee van 70 met een vrijstellingsmogelijkheid tot 90 meter. Heemschut mist een zorgvuldige visie op hoogbouw. Op de foto het plan van de gemeente, gemonteerd in een foto. 10 Spannende wandeling Water terug in 'grachten' Schevenings erfgoed Ei™ Kathedraal van Paramaribo Vergeten paleis komt tot leven Tropische art deco in Bandung 38 Romeinse villa verloren? Belvedere rond Leiden en Den Haag En verder 19 27 36 34 40 oktober 2002 Heemschut 1 Wie een tijdje niet in Den Haag is geweest en er rondwandelt, kijkt z'n ogen uit. De historische binnenstad is ingepakt in heuse wolkenkrabbers.Op de foto het nieuwe Muzenpleintje met de Zürich-toren en Castalia. 4 Ook Den Haag wil het water terug in enkele grachten, die de stad in de loop van de tijd heeft gedempt. Het zou de binnenstad sfeervoller maken. 2 m trffp ES mm De Haagse badplaats Scheveningen, ooit de parel van de Hofstad, is in architectonisch opzicht behoorlijk verknald. Lelijke apparte mentenbunkers vervingen sierlijke grand hotels en paviljoens. Wat bleef er over? Op de foto het vroegere hotel Zeerust, gezien vanaf het strand6 De kathedraal van Paramaribo behoort tot de grootste houten kerken van de wereld. De toekomst van de kadiedraal ziet er echter zorgelijk uit. In de tweede helft van de 17de eeuw bouwde prins Frederik Hendrik in Honselaarsdijk vlak bij Den Haag een imposant lustslot met royale tuin en diergaarde. Het bleef bijna twee eeuwen in stand. De vondst van een oude prent (zie onder) gaf weer voedsel aan de verbeelding. 1 4 Vroeger werd Bandung wel het Parijs van Java genoemd. Een wandeling langs de tropische art deco van Bandung is nog steeds de moeite waard. Op de foto de voormalige Sociëteit Concordia. 29 ïlflï «EViür I m»; iiHiraïiiiK-- -SlS De meest complete en uitstekend geconser veerde Romeinse villa van Nederland in Kerkrade dreigt ten prooi te vallen aan project ontwikkeling. Valt de villa nog te redden? 32 De inwoners van de regio Leiden/Den Haag zijn goed bedeeld, waar het de variëteit aan buitengebied betreft.. Een kennismaking met twee Belvedere-gebieden. 34 HEEMSCHUT BESCHERMING CULTUURMONUMENTEN ISSN 0017-9515 JAARGANG 79 NO. 5 OKTOBER 2002 Heemschut verschijnt 6x per jaar TIJDSCHRIFT VAN DE BOND HEEMSCHUT FOTO OMSLAG opgericht in 1911Beschermvrouwe: H.M. de Koningin. De nieuwe torens van Den Haag, gezien vanaf het Heemschut is een uitgave van de Bond Heemschut, Plein. Foto Theo Böhmers. de vereniging tot bescherming van cultuurmonumenten in Nederland. Vereniging: agenda, acties, brieven, exposities Stadsherstel Den Haag Cultuurhistorisch ondernemen Belvedere rond Den Haag/Leiden Laurenskerk Alkmaar 'kanjer'

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2002 | | pagina 3