EINDREDACTEUR m/v Wedstrijd oud/nieuw Heemschut zoekt eindredacteur Te koop (ca. 0,4 fte) 24 Vereniging oktober 2002 HEEMSCHUT LEDENADMINISTRATIE NieuwezijdsKolk28,1012 PV Amsterdam tel. (020) 6225292, telefax (020) 6240571 postbank rekeningnummer 7819781 Contributiebedragen per 1 januari 2002: individuele leden tot 25 jaar €13,50; individuele leden 25 jaar en ouder €22,50; gezinslidmaatschap €30,-; rechtspersonen en donateurs €45,-; bedrijven van enige omvang €80,-; lid voor het leven: op aanvraag. Opzeggingen alleen schriftelijk en voor 1 december. Extra tijdschriftnummers op aanvraag €4,50 porti) CORRESPONDENTIEADRES NieuwezijdsKolk28,1012 PV Amsterdam tel. (020) 6225292, telefax (020) 6240571 website: www.heemschut.nl e-mail bureau: info@heemschut.nl REDACTIE drs. J. Kamerling, eindredacteur drs. A.M. ten Cate, drs. H.C. Franssen, drs. M. Polman De redactie draagt geen verantwoordelijkheid voor artikelen, voorzien van volledige auteursnaam. CORRESPONDENTIEADRES Nieuwezijds Kolk 28,1012 PV Amsterdam tel. (020) 6225292, telefax (020) 6240571 website: www.heemschut.nl e-mail tijdschrift: redactie@heemschut.nl CORRESPONDENTIEADRES VOOR ADVERTENTIES Bureau Van Vliet, Postbus 20,2040 AA Zandvoort tel. (023) 5714745, telefax (023) 5717680 REDACTIERAAD A.M. den Haan (voorz.) drs. J. Kamerling (secr.) drs.J.J. Bollebakker H.J. Derksen J.D.Gerritsen P. deRuijter drs. J.P.J. van der Haagen (adv.) drs. W. Wolters Copyright Bond Heemschut. Niets uit deze uitgave mag op enigerlei wijze worden overgenomen zonder toestemming van de redactie. GRAFISCHE VERZORGING Roelof Koebrugge bNO DRUK Waanders Drukkers, Zwolle Ook dit jaar roept de redactie de lezers op mee te doen met de wedstrijd Nieuw&oud in de architectuur. Het gaat om voorbeelden van nieuwe architectuur, die zich goed verhouden tot de bestaande (historische) omgeving. De voorbeelden worden beoordeeld door de redactie. De beste inzendingen worden beloond. Graag bij uw inzendingen een beknopte motivering voegen alsmede de locatie, de naam van de architect en een goede foto. Vakwerkboerderij in Spaubeek/Limburg voor heel speciale prijs. Vier slaapkamers, twee badkamers, grote woonkamer met grote open haard, keuken, mergel-kleder, zolder, tuin etc. Er is een authentieke open haard, bedstee en broodkast en er zijn gewelfde plafonds en rembrandt-tegels. De boerderij bevat twee verdiepingen. De perceelgrootte is ca 900 met extra boiuwplaats. Landelijke omgeving, rustig, 3 minuten van Geleen, 15 minuten van Maastricht. Christian Ulli, Spaans Lagoon, Aruba tel. 00297 933192, e-mail caribasurf@setarnet.aw Het tijdschrift Heemschut is een uitgave van de Bond Heemschut, vereniging tot bescherming van cultuur monumenten in Nederland, en verschijnt zes keer per jaar. Het is een belangrijke informatiebron voor de leden en het visitekaartje naar de monumentenwereld en het openbaar bestuur. De vereniging Bond Heemschut is de oudste landelijke vereniging die zich inzet voor de bescherming van cultuur monumenten en het historisch-ruimtelijk karakter van Nederland. De vereniging telt ca. 10.000 leden. De vereniging signaleert en inventariseert ontwikkelingen die cultuurmonumenten bedreigen, onderneemt actie en steunt bestaande initiatieven. De provinciale commissies spelen hierbij een grote rol. Het tijdschrift Heemschut is het medium voor het uitdragen van de missie van de vereniging: het beschermen van cultuur monumenten. Het informeert over de acties en activiteiten van de vereniging. Daarnaast besteedt het ruime aandacht aan opvattingen over cultuurhistorische planologie, herinrichting van de historisch gebouwde omgeving, welstand, restauratie en hergebruik van monumentale panden. Om het draagvlak voor de beschermingsdoelstelling en de belangstelling van een breder publiek voor de cultuurhistorie te vergroten, organiseert Heemschut publieksactiviteiten en excursies. Monumenten zijn toegankelijk voor leden en niet- leden door speciale openstellingen tijdens de Monumenten dagen en Muzikale Monumenten. Voor het tijdschrift zoekt de Bond Heemschut een De eindredacteur is verantwoordelijk voor de inhoud van het tijdschrift en werkt samen met een redactieteam en een netwerk van auteurs. Hij/zij werkt zelfstandig en volgt ontwikkelingen en bedreigingen op het terrein van het cultureel erfgoed; hij/zij wordt daarbij mede gevoed door signalen vanuit de provinciale commissies. De eindredacteur levert met eigen artikelen een bijdrage aan de inhoud van het tijdschrift. Contacten met onder meer de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, zusterorganisaties, collega's uit het vakgebied en een eigen netwerk zijn daarbij onontbeerlijk. Tot het takenpakket behoort ook budgetbewaking. Heemschut zoekt een ervaren journalist: met specifieke belangstelling voor en aantoonbare affiniteit met de doelstelling van de vereniging, blijkend uit publicaties van zijn/haar hand; op academisch denk- en werkniveau; met aantoonbare ervaring als redacteur en/of eindredacteur. Nadere informatie Nadere informatie is verkrijgbaar bij de heer H.J. Derksen, algemeen directeur, tel. 020-6225292. Reacties U kunt uw schriftelijke reactie tot uiterlijk 20 november 2002.richten aan: Bond Heemschut t.a.v. H.J. Derksen, algemeen directeur Nieuwezijds Kolk 28 1012 PV AMSTERDAM Of per e-mail: dir.assist@heemschut.nl

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2002 | | pagina 26